Mistrovství Evropy v judu 1961
Mistrovství Evropy v judu 1961 | |
---|---|
Země | Itálie |
Pořadatel | Evropský judistický svaz |
Datum | 13. května 1961 |
Předchozí | Mistrovství Evropy v judu 1960 |
Následující | Mistrovství Evropy v judu 1962 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
XI. Mistrovství Evropy v judu za rok 1961 proběhlo v Miláně, Itálie ve dnech 13. až 14. května 1961.
Informace a program turnaje
- seznam účastníků
Na mistrovství Evropy bylo přihlášeno 16 zemí – Francie, Spojené království, Belgie, Nizozemsko, Španělsko, Švýcarsko, Lucembursko, Rakousko, Jugoslávie, Dánsko, Spolková republika Německo, Německá demokratická republika, Československo, Maďarsko, Polsko a domácí Itálie.[1]
Judisté bojovali k.o. vyřazovacím způsobem. Judista, který v turnaji prohrál byl definitivně vyřazen. Poražení semifinalisté získali automaticky bronzovou medaili (3. místo).
Ožehavým tématém mistrovství Evropy v Miláně byla po zařazení juda do programu olympijských her účast judistů, kteří byli například majiteli soukromých judistických škol. Tedy za svojí trenérskou činnost inkasovali peníze.[2] Proto od mistrovství Evropy 1962 byly váhové kategorie rozděleny na amatérskou a otevřenou třídu.
- PA – 13. 5. 1961 – soutěž družstev, technické stupně a kategorie bez rozdílu vah
- SO – 14. 5. 1961 – váhové kategorie mužů a juniorů
Československá stopa
Čeští judisté na vrcholných sportovních akcích
Vedoucí výpravy: Oldřich Hradec, šéftrenér reprezentace: Bohumil Jordán.
Na mistrovství Evropy startovalo za Československo 7 judistů:[3]
- −68 kg: František Kuna (*1936) z ASD Dukla Plzeň, obsadil 3. místo
- −68 kg: Svatopluk Fröde (*1940) z ASD Dukla Plzeň
- −80 kg: Petr Jákl st. (*1941) z TJ Slavia VŠ Praha
- −80 kg: František Jelen (*1941) z ASD Dukla Plzeň, obsadil 5. místo
- +80 kg: Jindřich Kaděra (*1937) z TJ Baník Ostrava
- +80 kg: Josef Novotný (*1934) z TJ Gottwaldov, obsadil 5. místo
- BRV: Jaroslav Polák (*1937) z TJ Spartak Hradec Králové, obsadil 5. místo
- BRV: Petr Jákl st. (*1941) z TJ Slavia VŠ Praha
- 1. Dan: František Jelen (*1941) z ASD Dukla Plzeň
- 1. Dan: Josef Novotný (*1934) z TJ Gottwaldov, obsadil 3. místo
- 2. Dan: Jindřich Kaděra (*1937) z TJ Baník Ostrava
- 2. Dan: Jaroslav Polák (*1937) z TJ Spartak Hradec Králové
V soutěži družstev prohrálo Československo v úvodním kole s Jugoslávií 2:3.[4]
Výsledky
Individuální soutěže
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
Váhové kategorie | ||||
−68 kg | Claude Mesenburg (FRA) | André Bourreau (FRA) | František Kuna (TCH) | Luigi Fiocchi (ITA) |
−80 kg | Heinrich Metzler (FRG) | Paul Kunisch (AUT) | Ferdinand Miebach (FRG) | Michel Franceschi (FRA) |
+80 kg | Anton Geesink (NED) | Herbert Niemann (GDR) | Franz Sineck (FRG) | Borivoje Cvejić (YUG) |
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |
Kategorie technických stupňů | ||||
1. Dan | Herbert Niemann (GDR) | Yves Reymond (FRA) | Benno Rigger (AUT) | Josef Novotný (TCH) |
2. Dan | Jan van Ierland (NED) | Lionel Grossain (FRA) | Georges Bouvier (BEL) | Anthony Sweeney (GBR) |
3. Dan | Jean-Pierre Dessailly (FRA) | Willem Dadema (NED) | Heinrich Metzler (FRG) | John Ryan (GBR) |
4. Dan | Nicola Tempesta (ITA) | Theodor Guldemont (BEL) | Hein Essink (NED) | Daniel Outelet (BEL) |
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |
Kategorie bez rozdílu vah a technických stupňů | ||||
Anton Geesink (NED) | Michel Bourgoin (FRA) | Karl Nitz (GDR) | John Ryan (GBR) | |
Junioři | Zlato | Stříbro | Bronz | |
Váhové kategorie juniorů | ||||
−80 kg | Jan Snijders (NED) | Wantby (BEL) | Micha (GDR) | Rappaport (SUI) |
+80 kg | Jean-Marc Bonaglio (FRA) | Schmitz (NED) | Frédéric Kyburz (SUI) | Willimski (GDR) |
Junioři | Zlato | Stříbro | Bronz | |
Kategorie bez rozdílu vah juniorů | ||||
Jean-Marc Bonaglio (FRA) | Kovacs (HUN) | Micha (GDR) | Dagallier (SUI) |
Soutěže družstev
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
Družstva podle váhových kategorií | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Willem Dadema, Adrian de Wolf, Johannes Schaeffer, Anton Geesink, Theo van Ierland) | Francie Francie (FRA) (Michel Bourgoin, Henri Courtine, Jean-Pierre Dessailly, Lionel Grossain, Alphonse Lemoine, Mathieu Vallauri) | Spojené království Spojené království (GBR) (Kenneth Maynard, Raymond Ross, John Ryan, Anthony Sweeney, W. Woodhead) | Itálie Itálie (ITA) (Danilo Baccianini, Romano Polverari, Nicola Tempesta, Remo Venturelli, Gino Zanchetti) |
Odkazy
Reference
Mistrovství Evropy v judu | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • | |||||||
Seznamy medailistů |
|