Film onenaren Oscar Saria | Zuzendari onenaren Oscar Saria |
| |
Gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
| |
Taldeko gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Taldeko emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
| |
Jatorrizko gidoi onenaren Oscar Saria | Egokitutako gidoi onenaren Oscar Saria |
| |
Animaziozko film onenaren Oscar Saria | Ingelesez besteko film onenaren Oscar Saria |
- Toy Story 3 – Lee Unkrich
- How to Train Your Dragon – Chris Sanders eta Dean DeBlois
- The Illusionist – Sylvain Chomet
| |
Dokumental onenaren Oscar Saria | Dokumental labur onenaren Oscar Saria |
- Inside Job – Charles H. Ferguson and Audrey Marrs
- Exit Through the Gift Shop – Banksy eta Jaimie D'Cruz
- Gasland – Josh Fox eta Trish Adlesic
- Restrepo – Tim Hetherington eta Sebastian Junger
- Waste Land – Lucy Walker eta Angus Aynsley
| - Strangers No More – Karen Goodman eta Kirk Simon
- Killing in the Name – Jed Rothstein
- Poster Girl – Sara Nesson eta Mitchell W. Block
- Sun Come Up – Jennifer Redfearn eta Tim Metzger
- The Warriors of Qiugang – Ruby Yang eta Thomas Lennon
|
Zuzeneko film labur onenaren Oscar Saria | Animaziozko film labur onenaren Oscar Saria |
- God of Love – Luke Matheny
- The Confession – Tanel Toom
- The Crush – Michael Creagh
- Na Wewe – Ivan Goldschmidt
- Wish 143 – Ian Barnes eta Samantha Waite
| - The Lost Thing – Andrew Ruhemann eta Shaun Tan
- Day & Night – Teddy Newton
- The Gruffalo – Max Lang eta Jakob Schuh
- Let's Pollute – Geefwee Boedoe
- Madagascar, carnet de voyage – Bastien Dubois
|
Jatorrizko soinu banda onenaren Oscar Saria | Jatorrizko abesti onenaren Oscar Saria |
| - "We Belong Together", Toy Story 3 – musika eta hitzak: Randy Newman
- "Coming Home", Country Strong – musika eta hitzak: Tom Douglas, Hillary Lindsey eta Troy Verges
- "If I Rise", 127 Hours – musika: A. R. Rahman, hitzak: Rollo Armstrong eta Dido
- "I See the Light", Tangled – musika: Alan Menken, hitzak: Glenn Slater
|
Soinu edizio onenaren Oscar Saria | Soinu onenaren Oscar Saria |
- Inception – Richard King
- Toy Story 3 – Tom Myers eta Michael Silvers
- Tron: Legacy – Gwendolyn Yates Whittle eta Addison Teague
- True Grit – Skip Lievsay eta Craig Berkey
- Unstoppable – Mark Stoeckinger
| - Inception – Lora Hirschberg, Gary Rizzo eta Ed Novick
- The King's Speech – Paul Hamblin, Martin Jensen eta John Midgley
- Salt – Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan eta William Sarokin
- The Social Network – Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick eta Mark Weingarten
- True Grit – Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff eta Peter Kurland
|
Zuzendaritza artistiko onenaren Oscar Saria | Argazkigintza onenaren Oscar Saria |
- Alice in Wonderland – zuzendaritza artistikoa: Robert Stromberg; dekoratuak: Karen O'Hara
- Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 – zuzendaritza artistikoa: Stuart Craig; dekoratuak: Stephenie McMillan
- Inception – zuzendaritza artistikoa: Guy Hendrix Dyas; dekoratuak: Larry Dias eta Doug Mowat
- The King's Speech – zuzendaritza artistikoa: Eve Stewart; dekoratuak: Judy Farr
- True Grit – zuzendaritza artistikoa: Jess Gonchor; dekoratuak: Nancy Haigh
| |
Makillaje onenaren Oscar Saria | Jantzi-diseinu onenaren Oscar Saria |
- The Wolfman – Rick Baker eta Dave Elsey
- Barney's Version – Adrien Morot
- The Way Back – Edouard F. Henriques, Gregory Funk eta Yolanda Toussieng
| - Alice in Wonderland – Colleen Atwood
- I Am Love – Antonella Cannarozzi
- The King's Speech – Jenny Beavan
- The Tempest – Sandy Powell
- True Grit – Mary Zophres
|
Muntatze onenaren Oscar Saria | Efektu berezi onenen Oscar Saria |
| - Inception – Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley eta Peter Bebb
- Alice in Wonderland – Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas eta Sean Phillips
- Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 – Tim Burke, John Richardson, Christian Manz eta Nicolas Aithadi
- Hereafter – Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojanski eta Joe Farrell
- Iron Man 2 – Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright eta Dan Sudick
|