Fehéroroszország a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a belarusz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Fehéroroszország az olimpiai játékokon | |||||
Fehéroroszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: BLR | |||||
OOB | Fehérorosz Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 139 fő 20 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szjarhej Listvan | ||||
Érmek 23. helyezés |
| ||||
Fehéroroszország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), Szovjetunió részeként (1952–1988), Egyesített Csapat részeként (1992) |
Fehéroroszország az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 20 sportágban 139 sportoló képviselte, akik összesen 17 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Karolcsik, JanyinaJanyina Karolcsik | Atlétika | Női súlylökés |
1 Arany | Zverava, ElinaElina Zverava | Atlétika | Női diszkoszvetés |
1 Arany | Karszten, KacjarinaKacjarina Karszten | Evezés | Női egypárevezős |
2 Ezüst | Baszinszki, IharIhar Baszinszki | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
2 Ezüst | Raszkina, JulijaJulija Raszkina | Torna | Ritmikus gimnasztika, egyéni |
2 Ezüst | Ananyka, TaccjanaTaccjana Ananyka Taccjana Belan Hanna Hlazkova Irina Iljankova Marija Lazuk Volha Puzsevics | Torna | Ritmikus gimnasztika, csapat |
3 Bronz | Asztapkovics, IharIhar Asztapkovics | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
3 Bronz | Jatcsanka, IrinaIrina Jatcsanka | Atlétika | Női diszkoszvetés |
3 Bronz | Szazanovics, NatalljaNatallja Szazanovics | Atlétika | Női hétpróba |
3 Bronz | Debelka, DzmitrijDzmitrij Debelka | Birkózás | Kötöttfogás, 130 kg |
3 Bronz | Larukov, AnatolAnatol Larukov | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
3 Bronz | Dovhal, PavelPavel Dovhal | Öttusa | Férfi |
3 Bronz | Baszinszki, IharIhar Baszinszki | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
3 Bronz | Martinav, SzjarhejSzjarhej Martinav | Sportlövészet | Férfi sportpuska, fekvő |
3 Bronz | Javhlevszkaja, LalitaLalita Javhlevszkaja | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
3 Bronz | Aljascsuk, HenadzHenadz Aljascsuk | Súlyemelés | Férfi 62 kg |
3 Bronz | Lavrenav, SzjarhejSzjarhej Lavrenav | Súlyemelés | Férfi 69 kg |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Uladzimir Szamszonav | Egyes | erőnyerő | Chang Yen-Shu (TPE) 21–14, 23–21, 21–14 | Christophe Legoût (FRA) 21–11, 21–17, 21–12 | Jan-Ove Waldner (SWE) 22–20, 21–18, 14–21, 18–21, 19–21 | kiesett | 5. | |||
Javhen Scsacinyin | P csoport Augusto Morales (CHI) | 2. | kiesett | 33. | ||||||
Uladzimir Szamszonav Javhen Scsacinyin | Páros | erőnyerő | F csoport Svédország (SWE) | 2. | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Taccjana Kasztramina | Egyes | P csoport Tátjána en-Naddzsár (JOR) | 2. | kiesett | 33. | |||||
Veranyika Pavlavics | L csoport Poulomi Ghatak (IND) | 2. | kiesett | 33. | ||||||
Viktorija Pavlavics | O csoport Åsa Svensson (SWE) | 2. | kiesett | 33. | ||||||
Taccjana Kasztramina Viktorija Pavlavics | Páros | erőnyerő | H csoport Egyiptom (EGY) | 1. | Dél-Korea (KOR) I Unszil Szog Unmi 4–21, 14–21, 15–21 | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pavel Peljapjahin | 800 m | 1:46,67 | 1. | 10. | 1:50,37 | 7. | 24. | kiesett | |
Leanyid Vjarsinyin | 400 m gát | 51,84 | 5. | 53. | kiesett | ||||
Andrej Makarav | 20 km gyaloglás | 1:23:33 | 17. | ||||||
Artur Meljaskevics | 1:24:50 | 21. | |||||||
Mihail Hmjalnyicki | 1:28:02 | 34. | |||||||
Viktar Hinyko | 50 km gyaloglás | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Aljakszej Ljalin | Magasugrás | 215 cm | 34. | kiesett | |
Andrej Mihnyevics | Súlylökés | 19,97 m | 7. | 19,48 m | 9. |
Vaszil Kapcjuh | Diszkoszvetés | 65,90 m | 4. | 67,59 m | 4. |
Uladzimir Dubrovscsik | 64,03 m | 7. | 65,13 m | 7. | |
Leanyid Cserevko | 58,32 m | 33. | kiesett | ||
Ihar Asztapkovics | Kalapácsvetés | 79,81 m | 1. | 79,17 m | |
Ivan Cihan | 76,90 m | 10. | 79,17 m | 4. | |
Uladzimir Szaszimovics | Gerelyhajítás | 78,04 m | 24. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natallja Duhnova | 800 m | 2:03,20 | 4. | 22. | kiesett | ||||
Natallja Szalahub Alena Budnyik Irina Hljusztava Hanna Kozak | 4 × 400 m váltó | 3:26,31 | 3. | 9. | kiesett | ||||
Natallja Miszjulja | 20 km gyaloglás | 1:33:08 | 9. | ||||||
Valjancina Cibulszkaja | 1:36:44 | 28. | |||||||
Larisza Hmjalnyickaja | 1:37:39 | 32. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Taccjana Sevcsik | Magasugrás | 185 cm | 30. | kiesett | |
Natallja Szafronava | Hármasugrás | 13,91 m | 15. | kiesett | |
Janyina Karolcsik | Súlylökés | 19,36 m | 1. | 20,56 m | |
Elina Zverava | Diszkoszvetés | 64,81 m | 1. | 68,40 m | |
Irina Jatcsanka | 62,72 m | 5. | 65,20 m | ||
Ljudmila Hubkina | Kalapácsvetés | 63,29 m | 10. | 67,08 m | 6. |
Szvjatlana Szudak | 63,83 m | 8. | 64,21 m | 10. | |
Volha Cander | érvényes dobás nélkül | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Natallja Szazanovics | Hétpróba | 13,45 | 1058 | 184 cm | 1029 | 14,79 m | 847 | 24,12 | 969 | 650 cm | 1007 | 43,97 m | 744 | 2:16,41 | 873 | 6527 |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ihar Pjatrenka | 58 kg | 3. csoport | 2. | kiesett | 13. | |||
Vital Zsuk | 63 kg | 4. csoport | 3. | kiesett | 17. | |||
Uladzimir Kapitav | 69 kg | 6. csoport | 4. | kiesett | 17. | |||
Vjacsaszlav Makaranka | 76 kg | 5. csoport David Manukjan (UKR) | 2. | kiesett | 7. | |||
Valerij Cilenyc | 85 kg | 3. csoport Alekszandr Menyscsikov (RUS) | 1. | Mukhran Vakht'angadze (GEO) 5-6 | Az 5. helyért Luis Enrique Méndez (CUB) 4-0 | 4.* | ||
Szjarhej Listvan | 97 kg | 6. csoport David Saldadze (UKR) | 3. | kiesett | 9. | |||
Dzmitrij Debelka | 130 kg | 2. csoport | 1. | Héctor Milián (CUB) 1-0 | Alekszandr Karelin (RUS) 0-3 | Yuriy Yevseychyk (ISR) 1-0 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
German Kontojev | 54 kg | 4. csoport | 1. | Maulen Mamirov (KAZ) 4-2 | Sammie Henson (USA) 0-3 | Amiran Kardanov (GRE) 4-5 | 4. | |
Aljakszandr Huzav | 58 kg | 2. csoport | 1. | kiesett | 8. | |||
Mikalaj Szavin | 63 kg | 4. csoport | 2. | kiesett | 12. | |||
Szjarhej Dzemcsanka | 69 kg | 6. csoport Almaz Aszkarov (KGZ) | 1. | erőnyerő | Arszen Gityinov (RUS) 2-3 | Lincoln McIlravy (USA) 1-3 | 4. | |
Bejbulat Muszajev | 85 kg | 3. csoport | 2. | kiesett | 9. | |||
Aljakszandr Samarav | 97 kg | 6. csoport Marek Garmulewicz (POL) | 2. | kiesett | 7. | |||
Aljakszej Mjadzvedzev | 130 kg | 2. csoport | 1. | Alexis Rodríguez (CUB) 0-4 | Kerry McCoy (USA) mérkőzés nélkül | 6. |
* – A norvég Fritz Aanes kizárása miatt a negyedik helyen végzett.
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nacik Bahirav | Légsúly | erőnyerő | Denilson Lourenço (BRA) 0101-0100 | Elçin Mehdi İsmayılov (AZE) 0010-1100 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Anatol Larukov | Könnyűsúly | erőnyerő | Ferrid Kheder (FRA) 1000-0010 | Germán Velasco (PER) 1000-0010 | Hennagyij Bilogyid (UKR) 1000-0100 | Giuseppe Maddaloni (ITA) 0010-1000 | Jimmy Pedro (USA) 1000-0000 | |||||
Szjarhej Kuharenka | Váltósúly | erőnyerő | Chen Chun-Ching (TPE) 1000-0000 | Kvak Okcshol (PRK) 0010-0010 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Leanyid Szvirid | Félnehézsúly | erőnyerő | Radu Ivan (ROM) 0000-0100 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Ruszlan Sarapav | Nehézsúly | erőnyerő | Sinohara Sinicsi (JPN) 0000-1000 | Vjacseszlav Berduta (KAZ) 1001-0000 | Angel Sánchez (CUB) 1000-0100 | Pan Song (CHN) 1021-0020 | Indrek Pertelson (EST) 0000-1000 | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kacjarina Karszten | Egypárevezős | 7:47,73 | 1. | A/B | 7:40,36 | 2. | A | 7:28,14 | 1. | |||
Irina Bazilevszkaja Marina Kuzsmar Volha Bereznyeva Marina Znak Julija Bicsik Inesza Zaharevszkaja Natallja Helah Volha Tracevszkaja Valjancina Hahlova (kormányos) | Nyolcas | 6:19,02 | 3. | 6:19,42 | 4. | A | 6:13,57 | 4. | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hanna Karaszjova | Egyéni | 629 | 29. | Almudena Gallardo (ESP) (36.) 163-162 | Jun Midzsin (KOR) (4.) 152-162 | kiesett | 30. | |||
Volha Maroz | 620 | 41. | Joanna Nowicka-Kwaśna (POL) (24.) 139-152 | kiesett | 61. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Aljakszandr Maszjajkov | Kenu egyes 500 m | 1:54,468 | 7. | 14. | 1:55,035 | 8. | 8. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alena Bec Szvjatlana Vakula | Kajak kettes 500 m | 1:55,757 | 7. | 13. | 1:49,758 | 7. | 7. | kiesett | |
Aleszja Bakunava Alena Bec Natallja Bandarenka Szvjatlana Vakula | Kajak négyes 500 m | 1:34,734 | 2. | 3. | 1:37,748 | 6. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Vjacsaszlav Hamulkin | Egyéni műugrás | 357,03 | 23. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Szvjatlana Aljakszejeva | Egyéni műugrás | 260,91 | 17. | 477,39 | 15. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szjarhej Bikovszki | Kisváltósúly | Romeo Brin (PHI) 8-5 | Nurhan Süleymanoğlu (TUR) 8-8 | Muhammadqodir Abdullayev (UZB) 6-9 | kiesett | 5. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Pavel Dovhal | Férfi | 186 | 1168 | 1. | 10-14 | 760 | 17.* | 2:04,62 | 1254 | 4. | 1:00,65 | 30 | 1070 | 2. | 9:38,75 | 1086 | 12. | 5338 | |
Zsanna Subjanok | Női | 179 | 1084 | 6. | 12-12 | 840 | 7.* | 2:25,89 | 1142 | 11. | 50,87 | 90 | 1010 | 9. | 11:17,89 | 1010 | 11. | 5086 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ihar Baszinszki | Légpisztoly | 583 | 3.* | 682,7 | |
Szabadpisztoly | 569 | 2. | 663,3 | ||
Kansztancin Lukasik | 560 | 8.*** | kiesett | ||
Légpisztoly | 577 | 15.* | kiesett | ||
Aleh Hvacovasz | Gyorstüzelő pisztoly | 586 | 4.* | 682,4 | 6. |
Szjarhej Martinav | Sportpuska, fekvő | 598 | 2. | 700,3 | |
Sportpuska, összetett | 1164 | 9.** | kiesett | ||
Anatol Klimenka | 1157 | 25.*** | kiesett | ||
Légpuska | 593 | 2. | 693,4 | 4. | |
Heorhij Nyahajev | 588 | 18.****** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 593 | 19.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Viktorija Csajka | Légpisztoly | 381 | 11.**** | kiesett | |
Lalita Javhlevszkaja | 381 | 11.**** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 583 | 5. | 686,0 | ||
Julija Szinyak | 584 | 4. | 685,9 | 4. | |
Akszana Kovtonovics | Légpuska | 389 | 32.*** | kiesett | |
Volha Pahrabnyak | 393 | 9.***** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 578 | 11.** | kiesett | ||
Irina Silava | 574 | 20.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Vital Dzerbjanov | 56 kg | 125,0 | 2.* | 150,0 | 8.* | 275,0 | 7. |
Henadz Aljascsuk | 62 kg | 142,5 | 3. | 175,0 | 1.* | 317,5 | |
Szjarhej Lavrenav | 69 kg | 157,5 | 3. | 182,5 | 7.* | 340,0 | |
Pavel Bazuk | 94 kg | 167,5 | 16. | 197,5 | 16.* | 365,0 | 16. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Hanna Bacjuska | 58 kg | 90,0 | 5.* | 107,5 | 8. | 197,5 | 8. |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Kriszcina Nadzezsdzina Natallja Szaharuk | Páros | 86,533 | 17. | 84,867 | 19. | 85,451 | 19. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Makszim Mirni | Egyes | Lleyton Hewitt (AUS) 6–3, 6–3 | Jiří Vaněk (CZE) 6–7, 6–4, 11–9 | Mariano Zabaleta (ARG) 7–6, 6–2 | Tommy Haas (GER) 6–4, 5–7, 3–6 | kiesett | 5. | ||
Uladzimir Valcskov | Gastón Gaudio (ARG) 7–6, 4–6, 6–1 | Arnaud Di Pasquale (FRA) 2–6, 2–6 | kiesett | 17. | |||||
Makszim Mirni Uladzimir Valcskov | Páros | Svédország (SWE) Nicklas Kulti Mikael Tillström 6–3, 6–4 | Franciaország (FRA) Arnaud Clément Nicolas Escudé 6–4, 7–6 | Spanyolország (ESP) Àlex Corretja Albert Costa 7–6, 3–6, 5–7 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Natallja Zverava | Egyes | María Emilia Salerni (ARG) 3–6, 6–4, 2–6 | kiesett | 33. | |||||
Volha Barabanscsikava | Patricia Wartusch (AUT) 4–6, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Volha Barabanscsikava Natallja Zverava | Páros | Ausztria (AUT) Barbara Schett Patricia Wartusch 6–2, 6–2 | Spanyolország (ESP) Conchita Martínez Arantxa Sánchez Vicario 6–4, 7–5 | Magyarország (HUN) Mandula Petra Marosi Katalin 6–3, 7–5 | Hollandia (NED) Kristie Boogert Miriam Oremans 3–6, 2–6 | Belgium (BEL) Els Callens Dominique Van Roost 6–4, 4–6, 1–6 | 4. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ivan Ivankov | Talaj | 8,925 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 9,350 | 39.***** | kiesett | ||
Korlát | 9,662 | 8.* | 9,775 | 5. | |
Nyújtó | 9,712 | 11.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,675 | 6. | 9,700 | 5. | |
Lólengés | 9,625 | 31. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,949 | 11. | 58,024 | 4. | |
Aljakszej Szinkevics | Talaj | 9,462 | 19.*** | kiesett | |
Ugrás | 9,312 | 46.** | kiesett | ||
Korlát | 9,287 | 47. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,512 | 46.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,462 | 39.**** | kiesett | ||
Lólengés | 9,587 | 33.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,622 | 16. | 56,061 | 23. | |
Ivan Pavlovszki | Talaj | 9,350 | 26.*** | kiesett | |
Ugrás | 9,350 | 39.***** | kiesett | ||
Korlát | 9,462 | 35.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,550 | 43. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,337 | 52.** | kiesett | ||
Lólengés | 9,325 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,374 | 22. | 54,911 | 33. | |
Aljakszandr Sosztak | Korlát | 9,412 | 39.* | kiesett | |
Nyújtó | 9,562 | 41.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,537 | 26.*** | kiesett | ||
Lólengés | 9,462 | 48.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,973 | 69. | kiesett | ||
Vital Rudnyicki | Talaj | 9,525 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 9,125 | 64. | kiesett | ||
Korlát | 9,262 | 48.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,487 | 36.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,399 | 73. | kiesett | ||
Aljakszandr Kruzsilov | Talaj | 9,462 | 19.*** | kiesett | |
Ugrás | 9,025 | 69. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,500 | 48.* | kiesett | ||
Lólengés | 9,237 | 56.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,224 | 75. | kiesett | ||
Ivan Ivankov Aljakszej Szinkevics Ivan Pavlovszki Aljakszandr Sosztak Vital Rudnyicki Aljakszandr Kruzsilov | Csapat összetett | 227,255 | 8. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Marina Zarzsickaja | Talaj | 9,050 | 54.** | kiesett | |
Ugrás | 9,431 | 19. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,237 | 58.* | kiesett | ||
Gerenda | 9,050 | 61. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,768 | 39. | 36,874 | 26. | |
Alena Polozkova | Talaj | 9,500 | 22. | kiesett | |
Ugrás | 9,106 | 54. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,575 | 30.** | kiesett | ||
Gerenda | 9,375 | 38.*** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,556 | 22. | 36,162 | 33. | |
Taccjana Zsarhanova | Talaj | 8,500 | 76. | kiesett | |
Ugrás | 9,018 | 65. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,712 | 7.* | 9,737 | 5. | |
Gerenda | 9,212 | 53.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,442 | 45. | kiesett | ||
Natallja Naranovics | Talaj | 8,850 | 63. | kiesett | |
Ugrás | 8,949 | 69. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,350 | 53.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 27,149 | 74. | kiesett | ||
Taccjana Hriharenka | Talaj | 7,200 | 82. | kiesett | |
Ugrás | 9,062 | 59. | kiesett | ||
Gerenda | 8,425 | 78. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 24,687 | 78. | kiesett | ||
Hanna Mejszak | Felemás korlát | 8,812 | 75. | kiesett | |
Gerenda | 8,550 | 73. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 17,362 | 90. | kiesett | ||
Alena Polozkova Marina Zarzsickaja Taccjana Zsarhanova Natallja Naranovics Taccjana Hriharenka Hanna Mejszak | Csapat összetett | 146,578 | 11. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | ||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Julija Raszkina | Egyéni | 9,900 | 2.* | 9,908 | 2. | 9,908 | 2. | 9,908 | 2. | 39,624 | 2. | 9,908 | 2. | 9,791 | 4. | 9,933 | 2. | 9,916 | 3. | 39,548 | |
Valerija Vatkina | 9,750 | 7. | 9,733 | 8. | 9,775 | 7. | 9,800 | 6. | 39,058 | 6. | 9,791 | 6. | 9,750 | 5.* | 9,666 | 10. | 9,750 | 6.* | 38,957 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 buzogány | 3 szalag és 2 karika | Összesen | 5 buzogány | 3 szalag és 2 karika | Összesen | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Taccjana Ananyka Taccjana Belan Hanna Hlazkova Irina Iljankova Marija Lazuk Volha Puzsevics | Csapat | 19,700 | 1.** | 19,616 | 3. | 39,316 | 3. | 19,800 | 1.* | 19,700 | 2.* | 39,500 |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
** - két másik csapattal azonos eredményt ért el
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Dzmitrij Paljarus | Férfi | 68,3 | 3. | 38,1 | 5. |
Natallja Karpenkava | Női | 63,8 | 5. | 35,8 | 5. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Dzmitrij Kalinovszki | 50 m gyors | 23,21 | 7. | 34.* | kiesett | ||||
Aleh Ruhlevics | 100 m gyors | 50,96 | 8. | 31. | kiesett | ||||
Ihar Kaljada | 200 m gyors | 1:49,01 | 2. | 7. | 1:49,52 | 8. | 12. | kiesett | |
Dzmitrij Koptur | 400 m gyors | 3:55,26 | 8. | 22. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:29,62 | 2. | 20. | kiesett | |||||
Dzmitrij Kalinovszki Ihar Kaljada Pavel Lahun Aleh Ruhlevics | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:20,85 | 3. | 10. | kiesett | ||||
Valjarjan Hurosvili Ihar Kaljada Dzmitrij Koptur Pavel Lahun | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:24,83 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Aljakszandr Hukov | 100 m mell | 1:04,96 | 7. | 46. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:16,93 | 6. | 22. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alena Popcsanka | 50 m gyors | 26,10 | 2. | 26. | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,33 | 5. | 16. | 56,40 | 8. | 16. | kiesett | ||
Natallja Baranovszkaja | 200 m gyors | 2:00,58 | 4. | 10. | 1:59,90 | 3. | 7. | 1:59,28 | 6. |
400 m gyors | 4:12,67 | 5. | 13. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ihar Ivasincov Mihail Prataszevics | 470-es osztály | 15,0 | (29,0) | 20,0 | 20,0 | 23,0 | 14,0 | 18,0 | (30,0) | 24,0 | 5,0 | 14,0 | 153,0 | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Taccjana Drazdovszkaja | Europe | 25 | 16 | 17 | 17 | 26 | (27) | (28*) | 18 | 21 | 17 | 19 | 176,0 | 24. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Aljakszandr Mumiha | Laser | 28 | 27 | 20 | 29 | 20 | 29 | (40) | (34) | 28 | 32 | 30 | 243,0 | 32. |
* - kizárták (korai rajt)
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vital Zaharav | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | I Szangjop (KOR) 14-15 | kiesett | 24. | ||||
Uladzimir Pcsenyikin | Jonathan Peña (PUR) 15-11 | Vánky Péter (SWE) 9-15 | kiesett | 31. | |||||
Andrej Muraska | Tamir Bloom (USA) 4-8 | kiesett | 38. | ||||||
Dzmitrij Lapkesz | Kard, egyéni | Igor Cel (KAZ) 15-7 | Raffaelo Caserta (ITA) 15-9 | Mihai Covaliu (ROM) 11-15 | kiesett | 15. | |||
Vital Zaharav Andrej Muraska Uladzimir Pcsenyikin | Párbajtőr, csapat | Ausztria (AUT) Oliver Kayser Christoph Marik Michael Switak 45-44 | Dél-Korea (KOR) I Szanggi I Szangjop Jang Nöszong 44-45 | Az 5–8. helyért Ausztrália (AUS) Gerry Adams Nick Heffernan Luc Cartillier 45-34 | Az 5. helyért Németország (GER) Jörg Fiedler Arnd Schmitt Marc-Konstantin Steifensand Daniel Strigel 37-45 | 6. |
Források
- Belarus at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap