Ghana op de Olympische Zomerspelen 1984
Ghana op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Ghana | ||||||||||||||||
IOC-landcode | GHA | ||||||||||||||||
NOC | Ghana Olympic Committee | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ghana op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1952* · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 *Als Goudkust | |||||||||||||||||
Ghana op de Winterspelen | |||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Ghana nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten. Er werden geen medailles gewonnen.
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philip Attipoe | 100m (m) | 38e | serie 5: 5de in 10,60 kwartfinale 3: 7de in 10,78 |
Collins Mensah | 60e | serie 9: 5de in 10,92 | |
James Idun | 200m (m) | 64e | serie 2: 7de in 22,55 |
Charles Moses | 400m (m) | 73e | serie 8: 7de in 50,39 |
William Amakye | 800m (m) | 57e | serie 6: 6de in 1.54,80 |
Philip Attipoe Makarios Djan Collins Mensah Rex Brobby | 4x100m (m) | 20e | serie 2: 5de in 40,20 halve finale 1: 5de in 40,19 |
Francis Dodoo | hink-stap-springen (m) | 23e | kwalificatie groep B: 11de met 15,55m |
Doris Wiredu | 100m (v) | 25e | serie 3: 6de in 11,85 kwartfinale 1: 7de in 12,00 |
Mercy Addy | 400m (v) | 27e | serie 2: 7de in 58,91 |
Grace Bakari | 800m (v) | 24e | serie 2: 6de in 2.14,50 |
Grace Armah Mary Mensah Cynthia Quartey Doris Wiredu | 4x100m (v) | 9e | serie 2: 5de in 45,20 |
Martha Appiah Mercy Addy Mary Mensah Grace Bakari | 4x400m (v) | 10e | serie 2: 5de in 3.40,38 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michael Ebo Dankwa | -48kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van ISR Ben-Haim: 1-4 |
Amon Neequaye | -54kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van ZIM Dube: 0-5 |
Christian Kpakpo | -57kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van KEN Wanjau: 0-5 |
Douglas Odame | -60kg (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van CAF Kossi: scheidsrechterlijke beslissing 3de ronde: V van ESP Hernando: 0-5 |
Sullemana Sadik | -71kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van FRA Tiozzo: 0-5 |
Taju Akay | -81kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van USA Holyfield: scheidsrechterlijke beslissing |
Bronnen, noten en/of referenties
|