Kuurne-Brussel-Kuurne 2016
Kuurne-Brussel-Kuurne 2016 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
68e editie | |||||||
Routekaart van de Kuurne-Brussel-Kuurne 2016 | |||||||
Datum | 28 februari 2016 | ||||||
Startplaats | Kuurne | ||||||
Finishplaats | Kuurne | ||||||
Totale afstand | 200,7 km | ||||||
Gem. snelheid | 40,98 km/u | ||||||
Deelnemers | 196 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Eerste | Jasper Stuyven | ||||||
Tweede | Alexander Kristoff | ||||||
Derde | Nacer Bouhanni | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 68e editie van de wielerwedstrijd Kuurne-Brussel-Kuurne werd gehouden op 28 februari 2016. De start en finish vonden plaats in Kuurne. De wedstrijd maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2016, in de categorie 1.HC. Titelverdediger Mark Cavendish stond niet aan de start.
Deelnemende ploegen
WorldTour | ProContinentaal | Continentaal |
---|---|---|
Tinkoff | Southeast | Crelan-Vastgoedservice |
Team Sky | Bora-Argon 18 | Team 3M |
Lotto Soudal | Wanty-Groupe Gobert | Vérandas Willems |
Team Katjoesja | Fortuneo-Vital Concept | |
Etixx-Quick Step | Topsport Vlaanderen-Baloise | |
IAM Cycling | Cofidis | |
FDJ | Direct Énergie | |
Orica GreenEDGE | Nippo-Vini Fantini | |
BMC Racing Team | Roompot-Oranje Peloton | |
AG2R La Mondiale | ONE Pro Cycling | |
Team LottoNL-Jumbo | ||
Trek-Segafredo |
Hellingen
In 2016 moeten de volgende hellingen worden beklommen:
Hotondberg | Tiegemberg |
Uitslag
Plaats | Naam | Ploeg | Tijd |
---|---|---|---|
Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 4u53'51" | |
2 | Alexander Kristoff | Team Katjoesja | + 17" |
3 | Nacer Bouhanni | Cofidis | z.t. |
4 | Dylan Groenewegen | LottoNL-Jumbo | z.t. |
5 | Łukasz Wiśniowski | Etixx-Quick Step | z.t. |
6 | Niccolò Bonifazio | Trek-Segafredo | z.t. |
7 | Peter Sagan | Tinkoff | z.t. |
8 | Edward Theuns | Trek-Segafredo | z.t. |
9 | Jonas Van Genechten | IAM Cycling | z.t. |
10 | Scott Thwaites | Bora-Argon 18 | z.t. |
11 | Arnaud Démare | FDJ | z.t. |
12 | Maxime Daniel | AG2R La Mondiale | z.t. |
13 | Adrien Petit | Direct Énergie | z.t. |
14 | Raymond Kreder | Roompot-Oranje Peloton | z.t. |
15 | Caleb Ewan | Orica GreenEDGE | z.t. |
16 | Nikolas Maes | Etixx-Quick Step | z.t. |
17 | Daniel Oss | BMC Racing Team | z.t. |
18 | Bert Van Lerberghe | Topsport Vlaanderen-Baloise | z.t. |
19 | Tom Van Asbroeck | Team LottoNL-Jumbo | z.t. |
20 | Jens Debusschere | Lotto Soudal | z.t. |
Bronnen, noten en/of referenties
- Officiële website