Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles. Het olympisch toernooi omvatte 14 onderdelen, 8 voor de heren over 2000 m en 6 voor de dames over 1000 m. De tijden van de nummers 1 t/m 6 zijn van de A-finale, de tijden van de nummers 7 en 8 zijn van de B-finale.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Pertti Karppinen | FIN | 7:00.24 |
2 | Peter-Michael Kolbe | FRG | 7:02.19 |
3 | Robert Mills | CAN | 7:10.38 |
4 | John Biglow | USA | 7:12.00 |
5 | Ricardo Ibarra | ARG | 7:14.59 |
6 | Konstantinos Kontomanolis | GRE | 7:17.03 |
7 | Gary Reid | NZL | 7:22.63 |
8 | Raimund Haberl | AUT | 7:25.38 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bradley Lewis Paul Enquist | USA | 6:36.87 |
2 | Pierre-Marie Deloof Dirk Crois | BEL | 6:38.19 |
3 | Zoran Pančić Milorad Stanulov | YUG | 6:39.59 |
4 | Andreas Schmelz Georg Agrikola | FRG | 6:40.41 |
5 | Francesco Esposito Ruggero Verroca | ITA | 6:44.29 |
6 | Tim Storm Peter MacGowan | CAN | 6:46.68 |
7 | Wilfried Auerbach Thomas Linemayr | AUT | 6:38.95 |
8 | Reima Karppinen Aarne Lindroos | FIN | 6:39.04 |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Petru Iosub Valer Toma | ROU | 6:45.39 |
2 | Fernando Climent Huerta Luis María Lasúrtegui Berridi | ESP | 6:48.47 |
3 | Hans Magnus Grepperud Sverre Løken | NOR | 6:51.81 |
4 | Thomas Möllenkamp Axel Wöstmann | FRG | 6:52.53 |
5 | Marco Romano Pasquale Alese | ITA | 6:55.88 |
6 | David De Ruff John Strotbeck | USA | 6:58.46 |
7 | Sjoerd Hoekstra Joost Adema | NED | 7:02.62 |
8 | Ronaldo Esteves de Carvalho Ricardo Esteves de Carvalho | BRA | 7:03.97 |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (stuurman) | ITA | 7:05.99 |
2 | Dimitrie Popescu Vasile Tomoiagă Dumitru Răducanu (stuurman) | ROU | 7:11.21 |
3 | Kevin Still Robert Espeseth Douglas Herland (stuurman) | USA | 7:12.81 |
4 | Valter Hime Soaves Angelo Rosio Neto Nilton Silva Alonço (stuurman) | BRA | 7:17.07 |
5 | Harold Backer Tony Zasada Nat Barkley (stuurman) | CAN | 7:18.98 |
6 | Hermann Greß Dieter Göpfert Rudolf Ziegler (stuurman) | FRG | 7:25.16 |
7 | Dario Vidošević Zlatko Celent Mirko Ivančić (stuurman) | YUG | 7:25.60 |
8 | Adrian Genziani William Lang Alan Inns (stuurman) | GBR | 7:27.56 |
dubbel-vier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Albert Hedderich Raimund Hörmann Dieter Wiedenmann Michael Dürsch | FRG | 5:57.55 |
2 | Paul Reedy Gary Gullock Timothy McLaren Anthony Lovrich | AUS | 5:57.98 |
3 | Doug Hamilton Mike Hughes Phil Monckton Bruce Ford | CAN | 5:59.07 |
4 | Piero Poli Renato Gaeta Antonio Dell'Aquila Stefano Lari | ITA | 6:00.94 |
5 | Marc Boudoux Serge Fornara Pascal Body Pascal Dubosquelle | FRA | 6:01.35 |
6 | Luis Oliver Jésus Gonzalez Manuel Vera Julio Oliver | ESP | 6:04.99 |
7 | Curtis Fleming Gregg Montesi Ridgely Johnson Bruce Beall | USA | 6:11.50 |
8 | Pål Sandli Espen Thorsen Vetle Vinje Ivan Enstad | NOR | 6:12.18 |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Les O'Connell Shane O'Brien Conrad Robertson Keith Trask | NZL | 6:03.48 |
2 | David Clark Jonathan Smith Philip Stekl Alan Forney | USA | 6:06.10 |
3 | Michael Jessen Lars Nielsen Per Rasmussen Erik Christiansen | DEN | 6:07.72 |
4 | Norbert Keßlau Volker Grabow Jörg Puttlitz Guido Grabow | FRG | 6:09.27 |
5 | Bruno Saile Jürg Weitnauer Hans-Konrad Trümpler Stefan Netzle | SUI | 6:09.50 |
6 | Anders Wilgotson Hans Svensson Lars-Åke Lindqvist Anders Larson | SWE | 6:11.71 |
7 | Tim Turner Ted Gibson David Johnson Stephen Beatty | CAN | 6:26.10 |
8 | David Doyle James Lowe Duncan Fisher John Bentley | AUS | 6:28.31 |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Martin Cross Richard Budgett Andy Holmes Steve Redgrave Adrian Ellison (stuurman) | GBR | 6:18.64 |
2 | Thomas Kiefer Gregory Springer Michael Bach Edward Ives John Stillings (stuurman) | USA | 6:20.28 |
3 | Kevin Lawton Donald Symon Barrie Mabbott Ross Tong Bretl Hollister (stuurman) | NZL | 6:23.68 |
4 | Giovanni Sergi Sergas Giovanni Suarez Gino Iseppi Giuseppe Carando Siro Meli (stuurman) | ITA | 6:26.44 |
5 | David Ross Tim Christian Richard Doey Nick Toulmin Paul Tessier (stuurman) | CAN | 6:28.78 |
6 | Heribert Karches Georg Konermann Wolfram Thiem Wolfgang Maennig Manfred Klein (stuurman) | FRG | 6:34.23 |
7 | André Berezin Luiz Santos Denis Marinho Laildo Machado Manoel Novo (stuurman) | BRA | 6:47.13 |
8 | Satoru Miyoshi Tadashi Abe Shunsuke Kawamoto Hideaki Maeguchi Akihiro Koike (stuurman) | JPN | 6:52.62 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Pat Turner Kevin Neufeld Mark Evans Grant Main Paul Steele Michael Evans Dean Crawford Blair Horn Brian McMahon (stuurman) | CAN | 5:41.32 |
2 | Walter Lubsen Andrew Sudduth John Terwilliger Christopher Penny Thomas Darling Ead Borchert Charles Clapp Bruce Ibbetson Robert Jaugstetter (stuurman) | USA | 5:41.74 |
3 | Craig Muller Clyde Hefer Sam Patten Timothy Willoughby Ian Edmunds James Battersby Ion Popa Steve Evans Gavin Thredgold (stuurman) | AUS | 5:43.40 |
4 | Nigel Atherfold David Rodger Roger White-Parsons George Keys Gregory Johnston Christopher White Andrew Stevenson Michael Stanley Andrew Hay (stuurman) | NZL | 5:44.14 |
5 | Duncan McDougall Christopher Mahoney Salih Hassan Clive Roberts David Adam Clift John Pritchard Malcom McGowan Allan Whitwell Colin Moynihan (stuurman) | GBR | 5:47.01 |
6 | Alain Duprat Dominique Lecointe Thierry Louvet Patrick Vibert-Vichet Jacques Taborski Jean-Jacques Martigne Olivier Pons Bernard Chevalier Jean-Pierre Huguet Balent (stuurman) | FRA | 5:49.52 |
7 | Mario Castro Carlos Neyra Zibor Llanos Giorgio Vallebuona Alejandro Rojas Victor Contreras Rodolfo Pereira Marcello Rojas Rodrigo Abasolo (stuurman) | CHI | 6:07.03 |
Dames
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Valeria Răcilă | ROU | 3:40.68 |
2 | Charlotte Geer | USA | 3:43.89 |
3 | Ann Haesebrouck | BEL | 3:45.72 |
4 | Andrea Schreiner | CAN | 3:45.97 |
5 | Lise Marianne Justesen | DEN | 3:47.79 |
6 | Beryl Mitchell | GBR | 3:51.20 |
7 | Stephanie Foster | NZL | 3:52.20 |
8 | Jos Compaan | NED | 3:52.80 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Marioara Popescu Elisabeta Oleniuc | ROU | 3:26.75 |
2 | Greet Hellemans Nicolette Hellemans | NED | 3:29.13 |
3 | Daniele Laumann Silken Laumann | CAN | 3:29.82 |
4 | Carina Gustavsson Marie Carlsson | SWE | 3:30.79 |
5 | Haldis Lenes Solfrid Johansen | NOR | 3:32.09 |
6 | Cathleen Thaxton Julia Geer | USA | 3:32.33 |
7 | Ingeborg Niedermayer Vera Sommerbauer | AUT | 3:36.20 |
8 | Nonie Ray Sally Bloomfield | GBR | 3:40.08 |
twee-zonder-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Rodica Arba Elena Horvat | ROU | 3:32.60 |
2 | Betty Craig Tricia Smith | CAN | 3:36.06 |
3 | Ellen Becker Iris Völkner | FRG | 3:40.50 |
4 | Harriet van Ettekoven Lynda Cornet | NED | 3:44.01 |
5 | Barbara Kirch Chari Towne | USA | 3:44.35 |
6 | Katerine Panter Ruth Howe | GBR | 3:48.53 |
dubbel-vier-met-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Maricica Ţăran Anişoara Sorohan Ioana Badea Sofia Corban Ecaterina Oancia (stuurvrouw) | ROU | 3:14.11 |
2 | Anne Marden Lisa Rohde Joan Lind Virginia Gilder Kelly Rickon (stuurvrouw) | USA | 3:15.57 |
3 | Hanne Eriksen Birgitte Hanel Charlotte Koefoed Bodil Steen Rasmussen Jette Hejli Sørensen (stuurvrouw) | DEN | 3:16.02 |
4 | Anne Dickmann Regina Kleine-Kuhlmann Ute Kumitz Sabine Reuter Kathrien Plückhahn (stuurvrouw) | FRG | 3:16.81 |
5 | Evelyne Imbert Lydie Dubedat Christine Gossé Hélène Ledoux Patricia Couturier (stuurvrouw) | FRA | 3:17.87 |
6 | Raffaella Memo Alessandra Borio Donata Minorati Antonella Corazza Roberta Del Core (stuurvrouw) | ITA | 3:21.48 |
7 | Lisa Roy Janice Mason Vicki Harber Dolores Young Carolyn Trono (stuurvrouw) | CAN |
vier-met-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Florica Lavric Maria Fricioiu Chira Apostol Olga Bularda Viorica Ioja (stuurvrouw) | ROU | 3:19.30 |
2 | Marilyn Brain Angie Schneider Barbara Armbrust Jane Tregunno Lesley Thompson (stuurvrouw) | CAN | 3:21.55 |
3 | Robyn Grey-Gardner Karen Brancourt Susan Chapman Margot Foster Susan Lee (stuurvrouw) | AUS | 3:23.29 |
4 | Abigail Peck Patricia Spratlen Janet Harville Elizabeth Miles Valerie McClain-Ward (stuurvrouw) | USA | 3:23.58 |
5 | Marieke van Drogenbroek Anne-Marie Quist Catalien Neelissen Wiljon Vaandrager Marty Laurijsen (stuurvrouw) | NED | 3:23.97 |
6 | Heike Neu Sabine Hinkelmann Kerstin Rehders Angelika Beblo Heidrun Barth (stuurvrouw) | FRG | 3:29.03 |
7 | Teresa Millar Jean Genchi Joanna Toch Kathryn Ball Kathryn Talbot (stuurvrouw) | GBR | 3:33.72 |
8 | Huang Meizia Yang Xiao Shi Meiping Chen Changfeng Zhang Liming (stuurvrouw) | CHN | 3:34.22 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Shyril O'Steen Harriet Metcalf Carol Bower Carie Graves Jeanne Flanagan Kristine Norelius Kristen Thorsness Kathy Keeler Betsy Beard (stuurvrouw) | USA | 2:59.80 |
2 | Doina Bălan Marioara Traşcă Aurora Pleşca Aneta Mihaly Adriana Chelariu Mihaela Armăşescu Camelia Diaconescu Lucia Sauca Viorica Ioja (stuurvrouw) | ROU | 3:00.87 |
3 | Nicolette Hellemans Lynda Cornet Harriet van Ettekoven Greet Hellemans Marieke van Drogenbroek Anne-Marie Quist Catalien Neelissen Wiljon Vaandrager Marty Laurijsen (stuurvrouw) | NED | 3:02.92 |
4 | Christine Clarke Lisa Robertson Kathey Lichry Carol Colgan Cathy Lund Kay Worthington Gail Cort Joan Gillingham Lesleh Anderson-Herweck (stuurvrouw) | CAN | 3:03.64 |
5 | Alexa Forbes Katherine McNicol Kathryn Holroyd Belinda Holmes Sarah Hunter-Jones Astrid Ayling Ann Callaway Gillian Hodges Susan Bailey (stuurvrouw) | GBR | 3:04.51 |
6 | Elke Riesenkönig Claudia Horning Iris Völkner Ellen Becker Sabine Hinkelmann Heike Neu Kerstin Rehders Angelika Beblo Heidrun Barth (stuurvrouw) | FRG | 3:09.92 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Roemenië | 6 | 2 | 0 | 8 |
2 | Verenigde Staten | 2 | 5 | 1 | 8 |
3 | Canada | 1 | 2 | 3 | 6 |
4 | Bondsrepubliek Duitsland | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Nieuw-Zeeland | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Finland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Italië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Groot-Brittannië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Australië | 0 | 1 | 2 | 3 |
10 | België | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nederland | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Spanje | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Denemarken | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Joegoslavië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 14 | 14 | 14 | 42 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1984