Slovenië op de Olympische Zomerspelen 2016
Slovenië op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Slovenië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SLO | |||||||||||||||||||||
NOC | Olympic Committee of Slovenia Association of Sports Federations (sl) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Slovenië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Slovenië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Joegoslavië (1920–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Slovenië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Zestig deelnemers in twaalf verschillende sporten behoorden tot de selectie. Zeiler Vasilij Žbogar droeg tijdens de openingsceremonie de nationale slag; mountainbiker Tanja Žakelj deed dat bij de sluitingsceremonie.
Slovenië won in 2016 vier medailles (eenmaal goud, tweemaal zilver en eenmaal brons), een vergelijkbaar resultaat met de drie voorgaande Zomerspelen.[1] Regerend wereldkampioene Tina Trstenjak won het olympisch goud in de judoklasse tot 63 kilogram.[2]
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Judo | Tina Trstenjak | –63 kg (v) | 1 |
Kanovaren | Peter Kauzer | K-1 slalom (m) | 2 |
Zeilen | Vasilij Žbogar | Finn (m) | 2 |
Judo | Anamari Velenšek | –78 kg (v) | 3 |
Deelnemers
(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Luka Janežič | 400 m (m) | halve finale | series: 45.33 (2e) halve finale: 45.07 (4e, NR) |
Žan Rudolf | 800 m (m) | series | series: 1:46.93 (5e) |
Anton Kosmač | marathon (m) | 117e | 2:29:48 (117e) |
Robert Renner | polsstokhoogspringen (m) | 22e | kwalificaties: 5,45 m (22e) |
Maja Mihalinec | 200 m (v) | series | series: 23.38 (6e) |
Sabina Veit | series | series: 23.75 (7e) | |
Daneja Grandovec | marathon (m) | DNF | |
Maruša Černjul | hoogspringen (m) | 21e | kwalificaties: 1,92 m (21e) |
Martina Ratej | speerwerpen (m) | 18e | kwalificaties: 59,76 m (18e) |
Tina Šutej | polsstokhoogspringen (v) | 11e | kwalificaties: 4,55 m (8e) finale: 4,50 m (11e) |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Teja Belak | sprong (v) | 19e | kwalificaties: 13,650 punten (19e) |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Matevž Skok Blaž Blagotinšek Nik Henigman Vid Kavtičnik Blaž Janc Jure Dolenec Gorazd Škof Darko Cingesar Vid Poteko David Miklavčič Matej Gaber Uroš Zorman Marko Bezjak Simon Razgor Miha Zarabec Dean Bombač Urban Lesjak | mannen | kwartfinale | zie onder |
№ | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | G | V | T | Saldo | |||
1 | Duitsland | 5 | 4 | 1 | 0 | 153 | 141 | +12 | 8 |
2 | Slovenië | 5 | 4 | 1 | 0 | 137 | 126 | +11 | 8 |
3 | Brazilië | 5 | 2 | 2 | 1 | 141 | 150 | –9 | 5 |
4 | Polen | 5 | 2 | 3 | 0 | 139 | 140 | –1 | 4 |
5 | Egypte | 5 | 1 | 1 | 3 | 129 | 143 | –14 | 3 |
6 | Zweden | 5 | 1 | 4 | 0 | 132 | 131 | +1 | 2 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
7 augustus | 21:50 | 02:50 | Rio de Janeiro | Slovenië | 27–26 | Egypte | |
9 augustus | 16:40 | 21:40 | Rio de Janeiro | Brazilië | 28–31 | Slovenië | |
11 augustus | 19:50 | 00:50 | Rio de Janeiro | Slovenië | 29–24 | Zweden | |
13 augustus | 09:30 | 14:30 | Rio de Janeiro | Slovenië | 25–28 | Duitsland | |
15 augustus | 09:30 | 14:30 | Rio de Janeiro | Polen | 20–25 | Slovenië | |
Kwartfinale | 17 augustus | 17:00 | 22:00 | Rio de Janeiro | Denemarken | 37–30 | Slovenië |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adrian Gomboč | –66 kg (m) | halve finale | eerste ronde won van Vazja Marvelasjvili: ippon tweede ronde won van Mathews Punza: ippon kwartfinale won van Antoine Bouchard: ippon halve finale verloor van Fabio Basile: shido bronzen finale verloor van Rishod Sobirov: ippon |
Rok Drakšič | –73 kg (m) | tweede ronde | tweede ronde verloor van Sagi Muki: ippon |
Mihael Žgank | –90 kg (m) | tweede ronde | tweede ronde verloor van Aleksandar Kukolj: ippon |
Tina Trstenjak | –63 kg (v) | 1 | tweede ronde won van Edwige Gwend: shido kwartfinale won van Yang Junxia: ippon halve finale won van Mariana Silva: ippon finale won van Clarisse Agbegnenou: ippon |
Anamari Velenšek | –78 kg (v) | 3 | tweede ronde won van Viktorija Turks: yuko kwartfinale won van Yalennis Castillo: ippon halve finale verloor van Kayla Harrison: ippon bronzen finale won van Luise Malzahn: ippon |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Benjamin Savšek | C-1 (m) | 6e | series: 94.36 (4e) halve finale: 98.70 (4e) finale: 99.36 (6e) |
Luka Božič Sašo Taljat | C-2 (m) | 7e | series: 105.21 (6e) halve finale: 111.14 (7e) finale: 107.73 (7e) |
Peter Kauzer | K-1 (m) | 2 | series: 91.11 (12e) halve finale: 91.01 (4e) finale: 88.70 (2e) |
Urša Kragelj | K-1 (v) | 9e | series: 102.79 (7e) halve finale: 108.37 (9e) finale: 108.68 (9e) |
Špela Ponomarenko | K-1 200 m (v) | 4e | series: 40.38 (2e) halve finale: 40.79 (3e) finale: 40.76 (4e) |
K-1 500 m (v) | 10e | series: 1:55.93 (5e) halve finale: 1:58.09 (3e) B-finale: 1:57.54 (2e) |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Boštjan Maček | trap (m) | 22e | kwalificaties: 113 punten (22e) |
Živa Dvoršak | 10 m luchtgeweer (v) | 17e | kwalificaties: 414,7 punten (17e) |
50 m drie houdingen (v) | 30e | kwalificaties: 572 punten (30e) |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bojan Tokič | enkelspel (m) | vierde ronde | eerste ronde won van Noshad Alamian (4–1) tweede ronde won van Wang Zengyi (4–2) derde ronde won van Tiago Apolónia (4–1) vierde ronde verloor van Dimitrij Ovtcharov (1–4) |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Polona Hercog | enkelspel (v) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Mónica Puig (3–6, 2–6) |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mateja Šimic | vrouwen | 31e | zwemmen: 19:37 wielrennen: 1:03:59 hardlopen: 37:08 totaal: 2:02:28 (31e) |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Matej Mohorič | weg (m) | DNF | |
Jan Polanc | 52e | 6:30:05 (52e) | |
Simon Špilak | 57e | 6:30:05 (57e) | |
Primož Roglič | weg (m) | 26e | 6:19:43 (26e) |
tijdrit (m) | 10e | 1:14:55 (10e) | |
Polona Batagelj | weg (v) | 32e | 3:58:03 (32e) |
Tanja Žakelj VS | mountainbike (v) | 13e | 1:35:17 (13e) |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vasilij Žbogar | Finn (m) | 2 | totaal: 68 punten (2e) |
Veronika Macarol Tina Mrak | 470 (v) | 6e | totaal: 67 punten (6e) |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Martin Bau | 1500 m vrije slag (m) | 36e | series: 15:29.95 (36e) |
Damir Dugonjič | 100 m schoolslag (m) | 21e | series: 1:00.41 (21e) |
Anže Tavčar | 100 m vrije slag (m) | 36e | series: 49.38 (36e) |
200 m vrije slag (m) | 39e | series: 1:49.96 (39e) | |
Robert Žbogar | 200 m vlinderslag (m) | 22e | series: 1:57.05 (22e) |
Anja Klinar | 400 m vrije slag (v) | 18e | series: 4:09.07 (18e) |
800 m vrije slag (v) | DNS | ||
200 m vlinderslag (v) | 15e | series: 2:08.43 (14e) halve finale: 2:09.44 (15e) | |
Tjaša Oder | 800 m vrije slag (v) | 13e | series: 8:33.14 (13e) |
Špela Perše | 10 km open water (v) | 16e | 1:58:59 (16e) |
Tjaša Vozel | 100 m schoolslag (v) | 35e | series: 1:11.15 (35e) |
Anja Klinar Tjaša Oder Tjaša Pintar Janja Šegel | 4x200 m vrije slag (v) | 15e | series: 8:02.22 (15e) |
Externe link
- (en) Officiële website van de Olympische Zomerspelen 2016
Bronnen, noten en/of referenties