Ungarn under Sommer-OL 2000
Ungarn under De olympiske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Ungarn under Sommer-OL 2000 i Sydney | ||||||||||||
Deltakere: | 178 utøvere i 23 idretter | |||||||||||
Flaggbærer | Rita Kõbán | |||||||||||
Medaljer: Rang: 13 | Gull 8 | Sølv 6 | Bronse 3 | Totalt 17 | ||||||||
Olympisk historie (oversikt) | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 |
Ungarn under Sommer-OL 2000. 178 sportsutøvere fra Ungarn deltok i tjuetre sporter under Sommer-OL 2000 i Sydney. De kom på trettendeplass med åtte gull-, seks sølv- og tre bronsemedaljer. Padleren Rita Kőbán var landets flaggbærer under åpningsseremonien.
Medaljer
2000 Sydney | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|
Ungarn | 8 | 6 | 3 | 17 |
Medaljevinnerne
Ungarn under sommer-OL 2000 Sydney | ||||
---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
Szilveszter Csollány | Turn | Ringer, menn | 9,850 poeng | |
György Kolonics | Padling | C-1 500 meter, menn | ||
Ágnes Kovács | Svømming | 200 meter bryst, damer | 2.24,35 (OR) | |
Tímea Nagy | Fekting | Kårde, damer | ||
Ferenc Novák Imre Pulai | Padling | C-2 500 meter, menn | ||
Zoltán Kammerer Botond Storcz | Padling | K-2 500 meter, menn | 1.47,055 | |
Gábor Horváth Zoltán Kammerer Ákos Vereckei Botond Storcz | Padling | K-4 1000 meter, menn | ||
Tibor Benedek Péter Biros Rajmund Fodor Tamás Kásás Gergely Kiss Zoltan Kosz Tamás Märcz Tamás Molnár Barnabás Steinmetz Zoltán Szécsi Bulcsu Szekely Zsolt Varga Attila Vári | Vannpolo | Vannpolo, menn | Kvartfinale: 8 - 5 Semifinale: 8 - 7 Finale: 13 - 6 | |
Gábor Balogh | Moderne femkamp | Individuelt, menn | ||
Sándor Bárdosi | Bryting | Gresk-romersk stil, 85 kg, menn | ||
Erzsébet Márkus | Vektløfting | 69 kg, damer | ||
Katalin Kovács Szilvia Szabó | Padling | K-2 500 meter, damer | ||
Rita Kőbán Katalin Kovács Erzsébet Viski Szilvia Szabó | Padling | K-4 500 meter, damer | ||
Beatrix Balogh Rita Deli Ágnes Farkas Andrea Farkas Anikó Kántor Beatrix Kökény Anita Kulcsár Dóra Lőwy Anikó Nagy Ildikó Pádár Katalin Pálinger Krisztina Pigniczki Bojana Radulovics Beáta Siti Tamásné Zsémbery | Håndball | Håndball, damer | Kvartfinale: 28 - 27 Semifinale: 28 - 23 Finale: 27 - 31 | |
Zsolt Erdei | Boksing | Mellomvekt | ||
Diána Igaly | Skyting | Skeet, damer | ||
Krisztián Bártfai Krisztián Veréb | Padling | K-2 1000 meter, menn |