Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2003
4. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23 zorganizowane w Bydgoszczy między 17 i 20 lipca 2003 roku. Areną zmagań zawodników był stadion Zdzisława Krzyszkowiaka.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Ronald Pognon | 10,19 | Argo Golberg | 10,28 | Fabrice Calligny | 10,34 |
Bieg na 200 m | Chris Lambert | 20,34 | Marcin Jędrusiński | 20,39 | Johan Wissman | 20,43 |
Bieg na 400 m | Leslie Djhone | 45,04 | Timothy Benjamin | 45,86 | Rafał Wieruszewski | 45,87 |
Bieg na 800 m | René Herms | 1:46,26 | Florent Lacasse | 1:46,47 | Manuel Olmedo | 1:46,83 |
Bieg na 1500 m | Mounir Yemmouni | 3:44,02 | Xavier Areny | 3:44,65 | Lorenzo Perrone | 3:45,05 |
Bieg na 5000 m | Chris Thompson | 13:58,62 | Mohamed Farah | 13:58,88 | Robert Connolly | 14:03,75 |
Bieg na 10 000 m | Ioannis Kanelopoulos | 29:00,78 | Wasyl Matwijczuk | 29:01,29 | Paweł Ochal | 29:17,41 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Martin Pröll | 8:25,86 | Radosław Popławski | 8:27,95 | Jukka Keskisalo | 8:28,53 |
Bieg na 110 m przez płotki | Ladji Doucouré | 13,25 | Philip Nossmy | 13,50 | Gregory Sedoc | 13,55 |
Bieg na 400 m przez płotki | Marek Plawgo | 48,45 | Christian Duma | 49,53 | Thomas Kortbeek | 49,68 |
Sztafeta 4 × 100 | Wielka Brytania Tyrone Edgar Chris Lambert Darren Chin Dwayne Grant | 39,31[1] | Francja Daniel Adolia Fabrice Caligny David Socrier Leslie Djhone | 39,38 | Belgia Pieter-Jan Vereecke Francois Gourmet Kristof Beyens Xavier de Baerdemacker | 39,54 |
Sztafeta 4 × 400 | Polska Rafał Wieruszewski Kacper Skalski Daniel Dąbrowski Marek Plawgo | 3:03,32[2] | Niemcy Sebastian Gatzka Christian Duma Steffen Sattelmaier Bastian Swillims | 3:03,36[2] | Rosja Roman Matwiejew Dmitrij Pietrow Aleksandr Borszczenko Andriej Połukiejew | 3:04,18[2] |
Chód na 20 km | Benjamin Kuciński | 1:22:07 | Sergiej Łyscow | 1:24:04 | Andrej Tałaszko | 1:24:28 |
Skok wzwyż | Aleksander Waleriańczyk | 2,36 WL | Andriej Tierieszyn | 2,27 | Wojciech Borysiewicz | 2,27 |
Skok o tyczce | Ołeksandr Korczmid | 5,50 | Marvin Osei-Tutu | 5,50 | Maksym Mazuryk | 5,45 |
Skok w dal | Luis Tsatumas | 8,24 | Wołodymyr Ziuskow | 8,22 | Danut Simion | 8,09 |
Trójskok | Dmitrij Walukiewicz | 17,57 | Marian Oprea | 17,28 | Rudolf Helpling | 16,66 |
Pchnięcie kulą | Pawieł Łyżyn | 20,43 | Pawieł Sofjin | 20,33 | Rutger Smith | 20,18 |
Rzut dyskiem | Rutger Smith | 59,90 | Dmitrij Siwakow | 58,00 | Bogdan Piszczalnikow | 56,88 |
Rzut młotem | Krisztián Pars | 77,25 | Eşref Apak | 76,52 | Aleksandr Waszcziło | 71,91 |
Rzut oszczepem | Aleksandr Iwanow | 82,59 | Igor Janik | 82,54 NUR | Tero Pitkämäki | 78,84 |
Dziesięciobój | André Niklaus | 7983 pkt. | Indrek Turi | 7864 pkt. | Atis Vaisjūns | 7681 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Georgia Kokloni | 11,33 | Daria Onyśko | 11,46 | Oksana Dragun | 11,48 |
Bieg na 200 m | Maryna Majdanowa | 22,82 | Maja Nose | 23,09 | Dorota Dydo | 23,34 |
Bieg na 400 m | Helen Karagounis | 51,78 | Solène Desert | 52,05 | Tatjana Firowa | 52,14 |
Bieg na 800 m | Rebecca Lyne | 2:04,66 | Lucia Klocová | 2:05,02 | Esther Desviat | 2:05,38 |
Bieg na 1500 m | Olesia Czumakowa | 4:11,75 | Rasa Drazdauskaitė | 4:12,16 | Lisa Dobriskey | 4:12,95 |
Bieg na 5000 m | Elvan Abeylegesse | 15:16,79 | Tatjana Pietrowa | 16:02,79 | Sonia Bejarano | 16:17,81 |
Bieg na 10 000 m | Krisztina Papp | 33:23,02 | Walentina Lewuszkina | 33:28,73 | Louise Damen | 33:29,82 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Lubow Charłamowa | 9:41,16 | Michaela Mannová | 9:42,01 | Sigrid Vanden Bempt | 9:42,04 |
Bieg na 100 m przez płotki | Susanna Kallur | 12,88 | Nadine Hentschke | 12,89 | Marija Korotejewa | 12,95 |
Bieg na 400 m przez płotki | Oksana Gulumjan | 56,23 | Irēna Žauna | 56,47 | Maria Rus | 57,01 |
Sztafeta 4 × 100 | Ukraina Natalija Pyhyda Iryna Szepetiuk Olena Czebanu Maryna Majdanowa | 44,29 | Polska Anna Radoszewska Daria Onyśko Dorota Dydo Małgorzata Flejszar | 44,51[3] | Niemcy Tanja Kuckelkorn Lisa Schorr Katja Wakan Nadine Hentschke | 44,59 |
Sztafeta 4 × 400 | Rosja Julija Guszczina Natalja Iwanowa Oksana Gulumjan Tatjana Firowa | 3:29,25 | Wielka Brytania Jenny Meadows Danielle Halsall Kim Wall Helen Karagounis | 3:30,44[1] | Niemcy Eillen Müller Katharina Gröb Tina Kron Claudia Hoffmann | 3:33,59 |
Chód na 20 km | Atanasia Tsumeleka | 1:33:55 | Vera Santos | 1:35:18 | Sabine Zimmer | 1:35:56 |
Skok wzwyż | Blanka Vlašić | 1,98 | Jelena Slesarienko | 1,96 | Anna Ksok | 1,92 |
Skok o tyczce | Jelena Isinbajewa | 4,65 | Vanessa Boslak | 4,40 | Anna Rogowska | 4,35 |
Skok w dal | Carolina Klüft | 6,86 | Irina Simagina | 6,70 | Ineta Radēviča | 6,70 |
Trójskok | Wiktorija Gurowa | 14,37 | Simona La Mantia | 14,31 | Ineta Radēviča | 14,04 |
Pchnięcie kulą | Natalja Choronieko | 17,66 | Kathleen Kluge | 17,09 | Filiz Kadoğan | 16,72 |
Rzut dyskiem | Natalija Fokina | 59,30 | Jana Tucholke | 58,24 | Olga Czernogorowa | 56,57 |
Rzut młotem | Kamila Skolimowska | 71,38 | Aksana Miańkowa | 67,58 | Gulfija Chanafiejewa | 66,98 |
Rzut oszczepem | Jarmila Klimešová | 60,54 | Iryna Charun | 58,28 | Marija Jakowienko | 57,52 |
Siedmiobój | Jennifer Oeser | 5901 pkt. | Yvonne Wisse | 5895 pkt. | Vasiliki Delinikola | 5863 pkt. |
Przypisy
Występy Polaków
- Osobny artykuł: Polska na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2003.
Bibliografia
- European Under 23 Championships [online], gbrathletics [dostęp 2011-05-05] (ang.).
- EJ Bydgoszcz POL 17 - 20 July 2003 [online], tilastopaja.org [dostęp 2011-05-05] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-12] (ang.).
- Statistics Handbook. European Athletics U23 Championships Ostrava 2011 [online], European Athletics, s. 43-55 [dostęp 2012-02-11] [zarchiwizowane z adresu 2019-02-12] (ang.).