Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce 2014
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Tajpej | ||
---|---|---|---|
Data otwarcia | 12 czerwca 2014 | ||
Data zamknięcia | 15 czerwca 2014 | ||
Strona internetowa |
16. Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 20, które odbyły się między 12 i 15 czerwca 2014 w Tajpej w Republice Chińskiej.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Takuya Kawakami | 10,47 | Himasha Eashan | 10,49 | Mohamed Hussein Abaraghi | 10,50 |
Bieg na 200 m | Mohamed Hussein Abaraghi | 20,69 | Liang Jingsheng | 20,96 | Katsumi Hiyoshi | 21,05 |
Bieg na 400 m | Mohammad Nasser Abbas | 47,31 | Mazen Al-Yassin | 47,40 | Ali Rohani | 47,50 |
Bieg na 800 m | Mohamed El Nour Mohamed | 1:52,73 | Gao Dongxu | 1:53,25 | Mustafa El-Elayawi | 1:53,31 |
Bieg na 1500 m | Youssef Idriss Moussa | 3:53,36 | Abubaker Haydar Abdalla | 3:54,74 | Gao Dongxu | 3:56,11 |
Bieg na 5000 m | Musab Alan Ali | 14:34,07 | Makoto Mitsunobu | 14:38,99 | Sharwan Kharb | 14:39,41 |
Bieg na 10 000 m | Hazuma Hattori | 31:10,60 | Sharwan Kharb | 31:52,37 | Yaser Salem Bagharab | 32:22,42 |
Bieg na 110 m przez płotki (99/100 cm) | Taio Kanai | 13,33 | Masahiro Kagimoto | 13,51 | Mohammad Amin Barzi Ghamsari | 13,56 |
Bieg na 400 m przez płotki | Yu Chia-hsuan | 50,49 | Wang Guozhong | 50,61 | Yusuke Sakanashi | 50,76 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Musab Alan Ali | 9:02,80 | Takumi Murashima | 9:03,35 | Khalil Naseri | 9:03,54 NJR |
Chód na 10 000 m | Fumitaka Oikawa | 44:08,25 | Lo Po-ying | 45:51,62 | Chang Wei-lin | 46:14,69 |
Sztafeta 4 x 100 m | Japonia Takayuka Kawakami Masaharu Mori Katsumi Hiyohi Rei Tokuyama | 39,49 | Tajlandia Teerasak Sunthanon Kacha Sawangyen Natthawut Chuchuai Pooriphat Kaijun | 39,74 | Chińskie Tajpej Cheng Po-yu Li Hsiang Huang Shu-wei Yang Chun-han | 39,91 |
Sztafeta 4 x 400 m | Tajlandia Jaturong Chimruang Witthawat Thumcha Treenate Krittanukulwong Vitsanu Phosri | 3:08,89 | Iran Javad Shooryabi Mohammad Cheshmehzar Mohammad Sababkar Sina Rohanimoayed | 3:09,61 | Katar Mohammad Nasser Abbas Abubaker Haydar Abdalla Khalid Mohammed Al-Shahrani Mohamed El Nour Mohamed | 3:09,89 |
Skok wzwyż | Bai Jiaxu | 2,10 | Roman Loszkariew | 2,08 | Aryan Zarekani | 2,08 |
Skok o tyczce | Huang Bokai | 5,25 | Park Tae-won | 4,90 | Chang Rih-hao | 4,90 |
Skok w dal | Lin Qing | 7,99 | Chan Ming Tai | 7,70 NR | Shontaro Shiroyama | 7,70 |
Trójskok | Fang Yaoqing | 16,32 | Supot Boonnun | 15,59 | Timur Khusnulin | 15,55 |
Pchnięcie kulą (6 kg) | Shahin Mehrdelan | 18,85 | Shahin Jafari | 18,64 | Shakti Solanki | 17,09 |
Rzut dyskiem (1,75 kg) | Mustafa Kazem Dagher | 59,35 | Yang Jingkai | 57,49 | Mohd Irfan Shamsuddin | 56,07 |
Rzut młotem (6 kg) | Aszraf Amdżad as-Sajfi | 79,71 | Ahmed Amgad as-Sajfi | 68,90 | Abdurauf Musojew | 68,35 |
Rzut oszczepem | Hsu Shui-chang | 67,24 | Kim Woo-jung | 66,15 | Piyasiri Intaprasong | 66,08 |
Dziesięciobój | Wang Chen-yuan | 6566 pkt. | Lien Hung-yu | 5920 pkt. | Leung Xavier Anthony | 5687 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m (Wiatr: + 3 m/s) | Liang Xiaojing | 11,58 | Yuan Qiqi | 11,64 | Shanti Veronica Pereira | 11,79 |
Bieg na 200 m | Dutee Chand | 23,74 | Shanti Veronica Pereira | 23,99 NR | Nigina Sharipova | 24,24 |
Bieg na 400 m | Siti Nur Afiqah Abdul Razak | 53,93 | Liliya Manasipova | 54,11 | Hoàng Thị Ngọc | 55,36 |
Bieg na 800 m | Ryoko Hirano | 2:06,75 | Jessy Joseph | 2:06,77 | Archana Adhav | 2:09,11 |
Bieg na 1500 m | O Song-mi | 4:28,38 | Xu Shuangshuang | 4:28,78 | Ksienija Fajskanowa | 4:28,91 |
Bieg na 3000 m | Daria Masłowa | 9:16,23 | Hanami Sekine | 9:17,55 | Sanjivani Jadhav | 9:35,02 |
Bieg na 5000 m | Maki Izumida Daria Masłowa | 16:18,35 NJR | Kim Ji-hyang | 16:28,13 | ||
Bieg na 100 m przez płotki | Mako Fukube | 13,98 | Meghana Shetty | 14,09 | Emilia Nova | 14,27 |
Bieg na 400 m przez płotki | Akiko Ito | 58,80 | Kawshalya Madushani Edirippulage | 62,31 | Alvin Tehupeiory | 62,39 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Nguyễn Thị Oanh | 10:27,29 | Ju Ok-byol | 10:45,41 | Jang Un-hwa | 10:55,51 |
Chód na 10 000 m | Kaori Kawazoe | 50:38,05 | Diana Ajdosowa | 51:39,77 | Dana Ajdosowa | 52:13,42 |
Sztafeta 4 x 100 m | Chiny Wang Rong Cui Yanan Liang Xiaojing Yuan Qiqi | 45,34 | Tajlandia Sirilak Palapha Parichat Charoensuk Wanwisa Kongthong On-Uma Chattha | 45,89 | Chińskie Tajpej Chuang Hsin-yu Lin Yi-Ting Wang Yu-hsuan Hu Chia-chen | 45,94 |
Sztafeta 4 x 400 m | Indie Jisha V.V. Jessy Joseph Vijaya Kumara Dutee Chand | 3:40,53 | Tajlandia Supanich Poolkerd Nawaporn Saekhow Chamaiphon Thongsuk Thanphimon Kaeodi | 3:42,27 | Chińskie Tajpej Pan Pei-yu Lin Yen-tong Lu Yi-hsuan Lin Yu-chieh | 3:43,00 |
Skok wzwyż | Wang Lin | 1,88 | Lee Ching-ching | 1,75 | Nadia Anggraini | 1,72 |
Skok o tyczce | Li Chaoqun | 4,05 | Yang Yang | 4,00 | Megumi Mizushima | 3,80 |
Skok w dal | Li Xiaohong | 6,27 | Wang Rong | 6,15 | Wen Wan-ju | 5,89 |
Trójskok | Wang Rong | 13,64 | Li Xiaohong | 13,62 | H.D.V. Lakshani | 12,87 |
Pchnięcie kulą | Xu Jiaqi | 16,50 | Wang Ningyue | 15,05 | Navjeet Kaur Dhillon | 14,99 |
Rzut dyskiem | Xie Yuchen | 55,65 | Navjeet Kaur Dhillon | 53,66 | Natsumi Fujimori | 46,16 |
Rzut młotem | Hung Hsiu-wen | 56,81 | Panwat Kimsrang | 54,66 | Diana Nusupbekowa | 53,81 |
Rzut oszczepem | Shiori Toma | 55,75 | Kang Qiyan | 51,97 | Chang Chu | 50,45 |
Siedmiobój | Kotchakorn Khamrueangsri | 5290 pkt. | Swapna Barman | 4962 pkt. | Tsao Ya-han | 4806 pkt. |
Bibliografia
- 16th Asian Junior Athletics Championships [online], taipei2014.tw [dostęp 2014-06-15] [zarchiwizowane z adresu 2014-06-02] (ang.).
- AsC Taipei TPE 12 - 15 June [online], tilastopaja.org [dostęp 2014-06-15] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-17] (ang.).
- p
- d
- e
Seniorzy |
|
---|---|
Hala | |
Półmaraton | |
Bieg maratoński |
|
Biegi przełajowe | |
Chód sportowy | |
Juniorzy |
|
Juniorzy młodsi |
|