Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Rio de Janeiro | ||||||
Chorąży | Timo Boll | |||||
Liczba zawodników | 423 w 224 konkurencjach w 27 dyscyplinach | |||||
|
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 423 zawodników: 227 mężczyzn i 196 kobiet. Był to 16 start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Reprezentanci
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Marc Zwiebler | gra pojedyncza | Evans P (21:9, 17:21, 7:21) | de Oliveira W (21:12, 21:12) | — | 2. | NQ | ||||
Michael Fuchs Johannes Schöttler | gra podwójna | V Shem Wee Kiong W (21:14, 21:17) | Fu Zhang P (11:21, 16:21) | Chew Pongnairat W (21:14, 21:14) | 3. | — | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | ||
Karin Schnaase | gra pojedyncza | Magee W (21:14, 21:19) | Wang P (14:21, 19:21) | — | 2. | NQ | ||||
Johanna Goliszewski Carla Nelte | gra podwójna | Tang Yu P (10:21, 11:21) | Chang Y-n Lee S-h P (18:21, 21:18, 17:21) | Stoewa Stoewa P (14:21, 19:21) | 4. | — | NQ |
Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Michaels Fuchs Birgit Michels | gra mieszana | Zhang Zhao P (19:21, 16:21) | Jordan Susanto P (16:21, 15:21) | Lee C H Chau H W P (17:21, 14:21) | 4. | NQ |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Hamza Touba | 52 kg | Konki P 0-3 | NQ | 17. | |||
Artem Harutyunyan | 64 kg | BYE | Biyarslanov W 2-0 | Gözgeç W 3-0 | Sotomayor P 0-3 | NQ | |
Arajik Marutjan | 69 kg | Maestre P 1-2 | NQ | 17. | |||
Serge Michel | 81 kg | Mina P 0-3 | NQ | 17. | |||
David Graf | 91 kg | BYE | Peralta P 1-2 | NQ | 9. | ||
Erik Pfeifer | ponad 91 kg | Laurent P 1-2 | NQ | 17. |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Gimnastyka sportowa
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | |||||||
F | PH | R | V | PB | HB | ||||
Andreas Bretschneider | wielobój indywidualny | 14.733 | 13.500 | 13.833 | 14.533 | 14.533 | 13.833 | 84.965 | 20. |
Marcel Nguyen | 14.733 | 12.666 | 14.600 | 14.666 | 14.900 | 14.466 | 86.031 | 19. | |
Fabian Hambüchen | ćwiczenia na drążku | — | 15.766 | 15.766 |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Andreas Bretschneider | wielobój drużynowy | 14.800 | 13.641 | 14.158 | 14.633 | 14.833 | 13.633 | 85.698 | 24. Q | 14.533 | 13.516 | 14.466 | — | 14.466 | 14.466 | — | |
Lukas Dauser | — | 13.733 | 13.916 | 13.833 | 15.266 | — | — | 14.066 | 13.800 | 14.783 | 15.500 | — | |||||
Fabian Hambüchen | 14.041 | — | 15.166 | — | 15.533 | — | 14.666 | — | 15.091 | — | 15.666 | — | |||||
Marcel Nguyen | 14.500 | 13.433 | 14.733 | 14.600 | 15.466 | 13.366 | 86.098 | 22. Q | 14.333 | 13.366 | 14.866 | 14.666 | 15.466 | 14.400 | — | ||
Andreas Toba | 1.633 | 14.233 | — | 14.633 | — | — | |||||||||||
RAZEM | 43.341 | 41.607 | 42.807 | 44.399 | 45.565 | 43.799 | 261.518 | 8. Q | 43.352 | 40.948 | 43.132 | 44.540 | 45.391 | 43.732 | 261.095 | 7. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Przyrząd | Razem | Miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | BB | F | ||||
Sophie Scheder | Wielobój indywidualny | 14.033 | 13.950 | 12.666 | 13.258 | 53.907 | 23. |
Poręcze asymetryczne | — | 15.566 | — | 15.566 | |||
Elisabeth Seitz | Wielobój indywidualny | 14.100 | 15.233 | 13.200 | 13.833 | 56.366 | 17. |
Poręcze asymetryczne | — | 15.533 | — | 15.533 | 4. |
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Tabea Alt | Wielobój drużynowy | 14.833 | 14.666 | 14.233 | — | 14.800 | — | 14.600 | — | ||||
Kim Bùi | — | 14.800 | — | 13.766 | — | — | 14.900 | — | 13.466 | — | |||
Pauline Schäfer | 14.400 | — | 14.400 | 14.300 | — | 14.266 | — | 14.500 | 14.375 | — | |||
Sophie Scheder | 13.966 | 15.433 | 12.933 | 13.266 | 55.598 | 23. Q | 13.933 | 15.466 | — | ||||
Elisabeth Seitz | 14.100 | 15.466 | 13.866 | 13.666 | 57.098 | 10. Q | — | 15.533 | 14.000 | 13.833 | — | ||
RAZEM | 43.333 | 45.699 | 42.499 | 41.732 | 173.263 | 6. Q | 42.999 | 45.899 | 43.100 | 41.674 | 173.672 | 6. |
Gimnastyka artystyczna
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Jana Berezko-Marggrander | wielobój indywidualny | 68.249 | 18. | NQ | |
Natalie Hermann Anastasija Khmelnytska Daniela Potapova Julia Stavickaja Sina Tkaltschewitsch | wielobój drużynowy | 32.400 | 10. | NQ |
Skoki na trampolinie
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Leonie Adam | kobiety | 97.885 | 10. | NQ |
Golf
- Osobny artykuł: Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Razem | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Poniżej par | Pozycja | ||
Alex Čejka | mężczyźni | 67 | 71 | 74 | 69 | 281 | −3 | =21. |
Martin Kaymer | 69 | 72 | 72 | 66 | 279 | −5 | =15. | |
Sandra Gal | kobiety | 71 | 74 | 69 | 69 | 283 | −1 | =25. |
Caroline Masson | 69 | 69 | 75 | 69 | 282 | −2 | =21. |
Hokej na trawie
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Turniej kobiet
Trener: Jamilon Mülders
|
|
Grupa A
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Holandia | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Nowa Zelandia | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Niemcy | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Hiszpania | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | -6 | 6 |
Chiny | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | -2 | 5 |
Korea Południowa | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | -10 | 1 |
Faza grupowa
7 sierpnia 2016 13:30 | |||
Chiny | 1:1 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Melissa Trivic Sarah Wilson |
---|---|---|---|
Peng Yang 28' (kr) | Raport | 5' Lisa Hahn | |
≪ Kartki ≫ | 8' Anne Schröder 58' Franzisca Hauke |
8 sierpnia 2016 13:30 | |||
Nowa Zelandia | 1:2 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Soledad Iparraguiree Miao Lin |
---|---|---|---|
Petrea Webster 10' | Raport | 22' Pia-Sophie Oldhafer 44' Anne Schröder | |
≪ Kartki ≫ | 12' Hannah Krüger |
7 sierpnia 2016 13:30 | |||
Niemcy | 2:0 | Korea Południowa | Olympic Hockey Center Sędziowie: Michelle Joubert Kylie Seymour |
---|---|---|---|
Lisa Hahn 25' (kr) Hannah Krüger 59' | Raport | ||
Nike Lorenz 9' | ≪ Kartki ≫ | 14' An Hyo-ju 18' Seo Jung-eun 39' Lee Young-sil 44' Kim Jong-eun 47' Seo Jung-eun |
11 sierpnia 2016 17:00 | |||
Niemcy | 1:2 | Hiszpania | Olympic Hockey Center Sędziowie: Fanneke Alkemade Miao Lin |
---|---|---|---|
Lisa Schütze 21' | Raport | 9' (kr) Cristina Guinea 11' Carola Salvatella | |
≪ Kartki ≫ | 5' Lisa Altenburg 16' Pia-Sophie Oldhafer |
11 sierpnia 2016 12:30 | |||
Holandia | 2:0 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Soledad Iparraguiree Melissa Trivic |
---|---|---|---|
Xan de Waard 5' Kitty van Male 44' | Raport | ||
≪ Kartki ≫ | 25' Anne Schröder 53' Julia Müller |
Ćwierćfinał
15 sierpnia 2016 12:30 | |||
Stany Zjednoczone | 1:2 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Carolina de la Fuente Miao Lin |
---|---|---|---|
Katelyn Falgowski 57' | Raport | 8' Marie Mävers 14' Lisa Hahn | |
Melissa Gonzalez 48' | ≪ Kartki ≫ | 48' Charlotte Stapenhorst 58' Franzisca Hauke |
Półfinał
17 sierpnia 2016 12:00 | |||
Holandia | 1:1 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Laurine Delforge Soledad Iparraguiree |
---|---|---|---|
Maartje Paumen 16' (kr) | Raport | 11' (kr) Lisa Schütze | |
≪ Kartki ≫ | 21' Jana Teschke 28' Lisa Altenburg 53' Julia Müller 54' Pia-Sophie Oldhafer | ||
Rzuty karne | |||
Willemijn Bos Ellen Hoog Marloes Keetels Margot van Geffen Kelly Jonker Willemijn Bos Ellen Hoog | 4:3 | Janne Müller-Wieland Marie Mävers Lisa Hahn Jana Teschke Franzisca Hauke Janne Müller-Wieland Marie Mävers |
Mecz o 3. miejsce
19 sierpnia 2016 12:00 | |||
Niemcy | 2:1 | Nowa Zelandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Irene Presenqui Sarah Wilson |
---|---|---|---|
Charlotte Stapenhorst 34' Lisa Schütze 38' | Raport | 45+' (kr) Olivia Merry |
Turniej mężczyzn
Trener: Valentin Altenburg
|
|
Grupa B
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 10 | +7 | 13 |
Holandia | 5 | 3 | 1 | 1 | 18 | 6 | +12 | 10 |
Argentyna | 5 | 2 | 2 | 1 | 14 | 12 | +2 | 8 |
Indie | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 9 | 0 | 7 |
Irlandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 10 | 16 | -6 | 3 |
Kanada | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 22 | -15 | 1 |
Faza grupowa
6 sierpnia 2016 18:00 | |||
Kanada | 2:6 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Simon Taylor |
---|---|---|---|
Mark Pearson 11' Keegan Pereira 39' | Raport | 4' (kar.), 33' (kr) Moritz Fürste 6' (46) Niklas Wellen 14' (kr) Mathias Müller 26' Linus Butt | |
Jagdish Gill 25' Matthew Sarmento 30' | ≪ Kartki ≫ | 52' Martin Häner |
8 sierpnia 2016 11:00 | |||
Niemcy | 2:1 | Indie | Olympic Hockey Center Sędziowie: Tim Pullman Martin Madden |
---|---|---|---|
Niklas Wellen 18' Christopher Rühr 60' | Raport | 23' (kr) Rupinder Pal Singh | |
Christopher Rühr 13' Martin Häner 52' | ≪ Kartki ≫ | 19' Uthappa Sannuvanda |
9 sierpnia 2016 12:30 | |||
Niemcy | 3:2 | Irlandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Lim Hong Zhen |
---|---|---|---|
Moritz Fürste 13' (kr), 38' (kr) Martin Zwicker 42' | Raport | 26' Eugene Magee 59' Michael Darling | |
Timm Herzbruch 12' Martin Zwicker 48' | ≪ Kartki ≫ | 48' Alan Sothern |
11 sierpnia 2016 12:30 | |||
Argentyna | 4:4 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Adam Kearns Paco Vázquez |
---|---|---|---|
Lucas Vila 4' Pedro Ibarra 29' (kr) Gonzalo Peillat 48' (kr) Matías Rey 57' | Raport | 15' Timm Herzbruch 24' Christopher Wesley 28' Mats Grambusch 60' Mathias Müller | |
Lucas Vila 14' Gonzalo Peillat 27' Manuel Brunet 31' Joaquin Menini 40' Juan Lopez 60' | ≪ Kartki ≫ | 68' Martin Häner 29' Christopher Wesley 37' Timur Oruz |
12 sierpnia 2016 13:30 | |||
Niemcy | 2:1 | Holandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Murray Grime Marcelo Servetto |
---|---|---|---|
Florian Fuchs 7' Mats Grambusch 33' | Raport | 44' Seve van As | |
Moritz Fürste 36' Martin Zwicker 40' Niklas Wellen 44' Christopher Rühr 58' | ≪ Kartki ≫ | 30' Mirco Pruijser 60' Robert van der Horst |
Ćwierćfinał
14 sierpnia 2016 20:30 | |||
Niemcy | 3:2 | Nowa Zelandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Murray Grime |
---|---|---|---|
Moritz Fürste 56' (kr), 60' (kr) Florian Fuchs 60' | Raport | 58' (kar.) Hugo Inglis 49' (kr) Shea McAleese | |
≪ Kartki ≫ | 48' Simon Child 59' Nick Wilson |
Półfinał
16 sierpnia 2016 12:00 | |||
Argentyna | 5:2 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcin Grochal John Wright |
---|---|---|---|
Gonzalo Peillat 9' (kr), 12' (kr), 28' (kr) Joaquín Menini 36' 47' Lucas Vila | Raport | 51' (kar.) Moritz Fürste 58' Christopher Rühr | |
≪ Kartki ≫ | 45' Martin Zwicker |
Mecz o 3. miejsce
18 sierpnia 2016 12:00 | |||
Holandia | 1:1 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Martin Madden |
---|---|---|---|
Jorrit Croon 35' | Raport | 42' Tom Grambusch | |
Billy Bakker 18' | ≪ Kartki ≫ | ||
Rzuty karne | |||
Billy Bakker Robbert Kempermann Jeroen Hertzberger Seve van Ass Sander de Wijn | 3:4 | Tobias Hauke Mats Grambusch Timm Herzbruch Linus Butt |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Ujeżdżenie
Zawodnik | Konkurencja | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Technika | Artystyka | Razem | Pozycja | ||
Kristina Bröring-Sprehe | Ujeżdżenie indywidualnie | 82.257 | 2. Q | 81.401 | 4. Q | 83.714 | 90.571 | 87.142 | |
Sönke Rothenberger | 77.329 | 7. Q | 76.261 | 10. | NQ | ||||
Dorothee Schneider | 80.986 | 4. Q | 82.619 | 3. Q | 79.607 | 86.285 | 82.946 | 6. | |
Isabell Werth | 81.029 | 3. Q | 83.711 | 1. Q | 85.285 | 92.857 | 89.071 | ||
Kristina Bröring-Sprehe Sönke Rothenberger Dorothee Schneider Isabell Werth | Ujeżdżenie drużynowo | 81.295 | 1. Q | 81.936 | 1. | — | 81.936 |
Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda A | Runda B | Razem | ||||||||||||||
Błędy | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Poz. | ||
Christian Ahlmann | Skoki indywidualnie | 0 | =1. Q | 0 | 0 | =1. Q | 4 | 4 | =7. | 0 | 1. Q | 4 | 4 | =14. | 4 | =9. |
Ludger Beerbaum | 4 | =27. Q | 4 | 8 | =30 Q | 0 | 8 | 18. | NQ | |||||||
Daniel Deußer | 0 | =1. Q | 0 | 0 | =1. Q | 4 | 4 | =7. | 0 | 1. Q | 4 | 4 | =14. | 4 | =9. | |
Meredith Michaels-Beerbaum | 0 | =1. Q | 0 | 0 | =1. Q | 5 | 5 | =13. | EL | NQ | ||||||
Christian Ahlmann Ludger Beerbaum Daniel Deußer Meredith Michaels-Beerbaum | Skoki drużynowo | 0 | 1. | 0 | 0 | =1. Q | 8 | 8 | =3. | — | 8 |
WKKW
Zawodnik | Konkurencja | Ujeżdżenie | Cross-country | Skoki | Razem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Finał | |||||||||||||
Błędy | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Poz. | ||
Sandra Auffarth | WKKW indywidualnie | 41.60 | 8. | 24.80 | 66.40 | 20. | 0.00 | 66.40 | 17. | 0.00 | 66.40 | 11. | 66.40 | 11. |
Michael Jung | 40.90 | 5. | 0.00 | 40.90 | 2. | 0.00 | 40.90 | 1. | 0.00 | 40.90 | 1. | 40.90 | ||
Ingrid Klimke | 39.50 | 4. | 26.00 | 65.50 | 19. | 0.00 | 65.50 | 15. | 4.00 | 69.50 | 14. | 69.50 | 14. | |
Julia Krajewski | 44.80 | 18. | EL | NQ | ||||||||||
Sandra Auffarth Michael Jung Ingrid Klimke Julia Krajewski | WKKW drużynowo | 122.00 | 4. | 50.80 | 172.80 | 4. | — | 0.00 | 172.80 | 2. | 172.80 |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Tobias Englmaier | - 60 kg | BYE | Garrigos 000-001 | NQ | 33. | ||||
Sebastian Seidl | - 66 kg | BYE | Basile 000-100 | NQ | 33. | ||||
Igor Wandtke | - 73 kg | BYE | Deprez 000-000 SH | Muki 000-010 | NQ | 17. | |||
Sven Maresch | - 81 kg | BYE | Toma 000-101 | NQ | 33. | ||||
Marc Odenthal | - 90 kg | BYE | Baker 000-100 | NQ | 33. | ||||
Karl-Richard Frey | - 100 kg | BYE | Cirjenics 100-000 | Soe 100-000 | Błoszenko 000-011 | NQ | Darwisz 100-000 | Cyrille Maret 000-100 | 5. |
André Breitbarth | +100 kg | — | Krakowiecki 000-100 | NQ | 17. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Mareen Kräh | - 52 kg | Skrypnik 011-001 | Giuffrida 000-001 | NQ | 9. | |||
Miryam Roper | - 57 kg | Silva 000-100 | NQ | 17. | ||||
Martyna Trajdos | - 63 kg | BYE | Silva 000-001 SH | NQ | 17. | |||
Laura Vargas Koch | - 70 kg | BYE | de Fátima 000-000 SH | Graf 100-000 | Tachimoto 000-010 | NQ | Bernabéu 010-000 | |
Luise Malzahn | - 78 kg | BYE | Pogorzelec 000-000 SH | Aguiar 000-000 SH | NQ | Powell 100-000 | Velenšek 000-100 | 5. |
Jasmin Külbs | + 78 kg | Czibisowa 000– 101 | NQ | 17. |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Kajakarstwo klasyczne
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Ronald Rauhe | K-1 200m | 34,350 | 1. Q | 34,180 | 2. FA | 35,662 | 3. | |
Max Hoff | K-1 1000m | 3:33,585 | 2. Q | 3:36,136 | 2. FA | 3:37,581 | 7. | 7. |
Stefan Kiraj | C-1 200m | 41,198 | 5. Q | 43,171 | 6. | NQ | ||
Sebastian Brendel | C-1 1000m | 3:58,44 | 1. FA | BYE | 3:56,926 | 1. | ||
Ronald Rauhe Tom Liebscher | K-2 200m | 31,572 | 4. Q | 32,061 | 2. FA | 32,488 | 5. | 5. |
Marcus Groß Max Rendschmidt | K-2 1000m | 3:19.258 | 1. FA | BYE | 3:10,781 | 1. | ||
Sebastian Brendel Jan Vandrey | C-2 1000m | 3:33,482 | 1. FA | BYE | 3:43,912 | 1. | ||
Marcus Groß Max Hoff Tom Liebscher Max Rendschmidt | K-4 1000m | 2:52,836 | 1. FA | BYE | 3:02,143 | 1. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Conny Waßmuth | K-1 200m | 41.972 | 5. Q | 41,725 | 6. | NQ | ||
Franziska Weber | K-1 500m | 1:56,601 | 4. Q | 1:56,515 | 1. FA | 1:52,402 | 5. | 5. |
Tina Dietze Franziska Weber | K-2 500m | 1:42.184 | 1. FA | BYE | 1:43,738 | 2. | ||
Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | K-4 500m | 1:33,185 | 3. Q | 1:34.710 | 1. FA | 1:15,094 | 2. |
Kajakarstwo górskie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Najlepszy | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Hannes Aigner | K-1 | 90,33 | 7. | 87,31 | 2. | 87,31 | 3. Q | 91,87 | 6. Q | 89,02 | 4. | 4. |
Sideris Tasiadis | C-1 | 100,47 | 8. | 92,23 | 1. | 92,23 | 1. Q | 95,63 | 1. Q | 97,90 | 5. | 5. |
Franz Anton Jan Benzien | C-2 | 103,43 | 4. | 114,35 | 8. | 103,43 | 5. Q | 107,93 | 1. Q | 103,58 | 4. | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Pozycja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Melanie Pfeifer | K-1 | 115,60 | 15. | 107,30 | 12. | 107,30 | 14. Q | 108,58 | 10. Q | 106,89 | 7. | 7. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Kolarstwo szosowe
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Emanuel Buchmann | wyścig ze startu wspólnego | 6:13:03 | 14. |
Simon Geschke | DNF | ||
jazda indywidualna na czas | 1:15:49 | 13. | |
Maximilian Levy | wyścig ze startu wspólnego | DNF | |
Tony Martin | DNF | ||
jazda indywidualna na czas | 1:15:33 | 12. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Lisa Brennauer | jazda indywidualna na czas | 45:22,62 | 8. |
wyścig ze startu wspólnego | 3:56:34 | 19. | |
Romy Kasper | 4:02:07 | 44. | |
Claudia Lichtenberg | 3:58:03 | 31. | |
Trixi Worrack | 4:01:33 | 43. | |
jazda indywidualna na czas | 46:52,77 | 16. |
Kolarstwo górskie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Manuel Fumic | cross-country | 1:37:39 | 17. |
Moritz Milatz | 1:43:14 | 38. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Helen Grobert | cross-country | 1:34:08 | 12. |
Sabine Spitz | 1:39:16 | 19. |
Kolarstwo torowe
- Sprint
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaż | Runda 2 | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) | Pozycja | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Joachim Eilers | indywidualnie (m) | 9,908 72.668 | 12. Q | Zieliński W 10,428 | — | Xu W 10,449 | — | Glaetzer P | NQ | o 5. miejsce Constable Xu Baugé W 10,525 | 5. |
Maximilian Levy | 10,035 71.748 | 18. Q | Kenny P | Phillip Dawkins W 10,536 | Glaetzer P | Constable Hoogland P | NQ | o 9. miejsce Hoogland Webster Puerta W 10,275 | 9. | ||
Kristina Vogel | indywidualnie (k) | 10,865 66.267 | 6. Q | van Riessen W 11,279 | — | Hansen W 11,197 | — | Lee W 11,230 W 11,373 | Marchant W 11,302 W 11,153 | James W 11,237 W 11,312 | |
Miriam Welte | 11,038 65.229 | 14. Q | Zhong P | O’Brien Sullivan W 11,466 | Marchant P | Zhong Meares P | NQ | o 9. miejsce Meares Cueff Hansen P | 11. |
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) | Pozycja | Przeciwnik Czas | Pozycja | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Joachim Eilers René Enders Max Niederlag | sprint drużynowy (m) | 43,711 61.769 | 7. Q | Nowa Zelandia P 43,455 | 5. | NQ | |
Kristina Vogel Miriam Welte | sprint drużynowy (k) | 32,673 55.091 | 3. Q | Francja W 32,806 | 4. Q | Australia W 32,636 |
- Keirin
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Runda 2 | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | ||
Joachim Eilers | mężczyźni | 2. Q | BYE | 1. Q | 4. |
Maximilian Levy | 3.R | 4. | NQ | ||
Kristina Vogel | kobiety | 1. Q | BYE | 1. Q | 6. |
Miriam Welte | 7.R | 5. | NQ |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Okrążenie start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig czas | Suma punktów | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Punkty | M. | Miejsce | Czas | M. | M. | Czas | M. | ||||
Anna Knauer | kobiety | 14,447 | 10. | 3 | 11. | 8. | 3:42,987 | 13. | 16. | 36,370 | 10. | 99 | 13. |
Roger Kluge | mężczyźni | 13.332 | 11. | 33 | 3. | 12. | 4:18,907 | 4. | 2. | 1:03,797 | 9. | 167 | 6. |
- Wyścig drużynowy na dochodzenie
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Przeciwnik Wynik | M. | Przeciwnik Wynik | M. | ||
Henning Bommel Nils Schomber Kersten Thiele Domenic Weinstein | mężczyźni | 4:00,911 | 6. Q | Szwajcaria 3:56,903 | 6. Q | Włochy 3:59,485 | 5. |
Charlotte Becker Mieke Kröger Stephanie Pohl Gudrun Stock | kobiety | 4:30,068 | 9. | NQ |
Kolarstwo BMX
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Luis Brethauer | mężczyźni | 35,379 | 15. | 7 | 2. Q | 23 | 8. | NQ | |
Nadja Pries | kobiety | 37,152 | 14. | — | 19 | 7. | NQ |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Lucas Jakubczyk | 100 m | BYE | 10,25 | 5. | NQ | ||||
Julian Reus | BYE | 10,34 | 7. | NQ | |||||
200 m | — | 20,39 SB | 3. | NQ | |||||
Robin Erewa | — | 20,61 | 5. | NQ | |||||
Aleixo-Platini Menga | — | 20,80 | 5. | NQ | |||||
Homiyu Tesfaye | 1500 m | — | 3:47,44 | 7. | NQ | ||||
Florian Orth | 5000 m | — | 13:28,88 | 14. | NQ | ||||
Richard Ringer | — | 14:05,01 | 20. | NQ | |||||
Matthias Bühler | 110 m przez płotki | — | 13,90 | 4. | NQ | ||||
Gregor Traber | — | 13,50 | 3. Q | 13,43 | 5. | NQ | |||
Alexander John | — | 14,13 | 5. | NQ | |||||
Robert Hering Sven Knipphals Lucas Jakubczyk Julian Reus | 4 × 100 m | — | 38,26 | 6. | — | NQ | |||
Nils Brembach | chód na 20 km | — | 1:23:46 | 38. | |||||
Christopher Linke | — | 1:20:00 | 5. | ||||||
Hagen Pohle | — | 1:21:44 | 18. | ||||||
chód na 50 km | — | DNF | |||||||
Carl Dohmann | — | DNF | |||||||
Julian Flügel | maraton | — | 2:20:47 | 71. | |||||
Philipp Pflieger | — | 2:18:56 | 51. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Christoph Harting | rzut dyskiem | 65,41 | 3. Q | 68,37 PB | |
Robert Harting | 62,21 | 15. | NQ | ||
Daniel Jasinski | 62,83 | 11. Q | 67,08 | ||
David Storl | pchnięcie kulą | 20,47 | 10. q | 20,64 | 7. |
Tobias Dahm | 19,62 | 22. | NQ | ||
Fabian Heinle | skok w dal | 7,79 | 18. | NQ | |
Alyn Camara | 5,16 | 30. | NQ | ||
Thomas Röhler | rzut oszczepem | 83,01 | 9. Q | 90,30 | |
Johannes Vetter | 85,96 | 2. Q | 85,32 | 4. | |
Julian Weber | 84,36 | 3. Q | 81,36 | 9. | |
Karsten Dilla | skok o tyczce | 5,30 | 28. | NQ | |
Raphael Holzdeppe | 5,45 | 25. | NQ | ||
Tobias Scherbarth | 5,45 | 26. | NQ | ||
Eike Onnen | skok wzwyż | 2,26 | 24. | NQ | |
Mateusz Przybylko | 2,22 | 28. | NQ | ||
Max Heß | trójskok | 16,56 | 15. | NQ |
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arthur Abele | Rezultat | 10,87 | 6.97 | 15.03 | 1.98 | 49,02 | 14,12 | 44.66 | 4.50 | 64.13 | 4:53,07 | 8013 | 15. |
Punkty | 890 | 807 | 792 | 785 | 860 | 959 | 760 | 760 | 800 | 600 | |||
Rico Freimuth | Rezultat | 10,73 | 7.17 SB | 13.27 | DNS | – | – | – | – | – | – | DNF | |
Punkty | 922 | 854 | 684 | 0 | – | – | – | – | – | – | |||
Kai Kazmirek | Rezultat | 10,78 | 7.69 PB | 14.20 | 2.10 | 46,75 | 14,62 | 43.25 | 5.00 | 64.60 | 4:31,25 | 8580 | 4. |
Punkty | 910 | 982 | 741 | 896 | 971 | 896 | 731 | 910 | 807 | 736 |
Kobiety
Konkurencje biegowe
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Rebekka Haase | 100 m | BYE | 11,41 | 5. | NQ | ||||
Tatjana Pinto | BYE | 11,31 | 2. Q | 11,32 | 7. | NQ | |||
Nadine Gonska | 200 m | — | 23,03 | 4. | NQ | ||||
Gina Lückenkemper | — | 22,80 | 3. q | 22,73 | 5. | NQ | |||
Lisa Mayer | — | 22,86 | 2. Q | 22,90 | 7. | NQ | |||
Ruth Spelmeyer | 400 m | — | 51,43 PB | 3. q | 51,61 | 6. | NQ | ||
Christina Hering | 800 m | — | 2:01,04 | 7. | NQ | ||||
Fabienne Kohlmann | — | 2:05,36 | 7. | NQ | |||||
Konstanze Klosterhalfen | 1500 m | — | 4:11,76 | 6. Q | 4:07,26 | 10. | NQ | ||
Diana Sujew | — | 4:09.07 | 10. q | 4:10,15 | 9. | NQ | |||
Pamela Dutkiewicz | 100 m przez płotki | — | 12,90 | 3. Q | 12,92 | 4. | NQ | ||
Nadine Hildebrand | — | 12,84 | 2. Q | 12,95 | 4. | NQ | |||
Cindy Roleder | — | 12,86 | 1. Q | 12,69 | 3. Q | 12,74 | 5. | ||
Jackie Baumann | 400 m przez płotki | — | 59,04 | 6. | NQ | ||||
Sanaa Koubaa | 3000 m z przeszkodami | — | 9:35,15 PB | 9. | — | NQ | |||
Gesa Felicitas Krause | — | 9:19,70 | 3. Q | — | 9:18,41 | 6. | |||
Maya Rehberg | — | 9:51,73 | 15. | — | NQ | ||||
Alexandra Burghardt Rebekka Haase Yasmin Kwadwo Tatjana Pinto | 4 × 100 m | — | 42,18 | 1. Q | — | 42,10 | 4. | ||
Lara Hoffmann Friederike Möhlenkamp Laura Müller Ruth Spelmeyer | 4 × 400 m | — | 3:26,02 | 5. | — | NQ | |||
Anna Hahner | maraton | — | 2:45:32 | 81. | |||||
Lisa Hahner | — | 2:45:33 | 82. | ||||||
Anja Scherl | — | 2:37:23 | 44. |
Konkurencje techniczne
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Marie-Laurence Jungfleisch | skok wzwyż | 1,94 | 12. Q | 1,93 | =7. |
Betty Heidler | rzut młotem | 71,17 | 36. q | 73,71 | 4. |
Kathrin Klaas | 67,92 | 18. | NQ | ||
Charlene Woitha | 62,50 | 29. | NQ | ||
Christina Obergföll | rzut oszczepem | 62,18 | 10 q | 62,92 | 8. |
Linda Stahl | 63,95 | 4. Q | 59,71 | 11. | |
Christin Hussong | 62,17 | 11. q | 57,70 | 12. | |
Christina Schwanitz | pchnięcie kulą | 19,18 | 2. Q | 19,03 | 6. |
Sara Gambetta | 17,24 | 21. | NQ | ||
Lena Urbaniak | 16,62 | 29. | NQ | ||
Lisa Ryzih | skok o tyczce | 4,60 | 2. Q | 4,50 | 10. |
Annika Roloff | 4,45 | 21. | NQ | ||
Martina Strutz | 4,60 | 7. Q | 4,60 | 9. | |
Nadine Müller | rzut dyskiem | 63,67 | 5. Q | 63,13 | 6. |
Shanice Craft | 60,23 | 12.q | 59,83 | 11. | |
Julia Fischer | 61,83 | 9.q | 62,67 | 9. | |
Malaika Mihambo | skok w dal | 6,82 | 2. Q | 6,95 PB | 4. |
Sosthene Taroum Moguenara | 6,55 | 11. q | 6,61 | 10. | |
Alexandra Wester | 5,98 | 34. | NQ | ||
Jenny Elbe | trójskok | 14,02 | 13. | NQ | |
Kristin Gierisch | 14,26 | 4. q | 13,96 | 11. |
Zawodniczka | Konkurencja | 100H | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jennifer Oeser | Rezultat | 13,69 | 1.86 PB | 14.28 SB | 24,99 | 6.19 SB | 47.22 | 2:13,82 SB | 6401 SB | 9. |
Punkty | 1023 | 1054 | 813 | 888 | 908 | 806 | 909 | |||
Claudia Rath | Rezultat | 13,63 | 1.74 | 12.83 | 24,48 | 6.55 | 39.39 | 2:07,22 SB | 6270 | 14. |
Punkty | 1031 | 903 | 716 | 935 | 1023 | 656 | 1006 | |||
Carolin Schäfer | Rezultat | 13,12 PB | 1.83 SB | 14.57 PB | 23,99 | 6.20 | 47.99 | 2:16,52 SB | 6540 | 5. |
Punkty | 1106 | 1016 | 832 | 982 | 912 | 821 | 871 |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Zawodnik | Konkurencja | Runda Rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Rozstawienie | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Florian Floto | indywidualnie (m) | 677 | 11. | Piippo W 6-0 | Mohamad W 6-4 | Ku P 4-6 | NQ | 17. | ||
Lisa Unruh | indywidualnie (k) | 640 | 21. | Brito W 6-4 | Bayardo W 6-4 | Cao W 6-2 | Tan W 6-5 | Valencia W 6-2 | Chang P 2-6 |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Kary | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Patrick Dogue | mężczyźni | 23–12 | 2. | 240 | 2:07,65 | 31. | 318 | 12 | 12. | 288 | 11:23,36 | 14. | 617 | 1463 | 6. |
Christian Zillekens | 16–19 | 26. | 196 | 2:06,24 | 28. | 322 | 14 | 14. | 286 | 11:27,45 | 17. | 613 | 1417 | 21. | |
Annika Schleu | kobiety | 17–18 | 16. | 202 | 2:19,34 | 21. | 282 | 7 | 12. | 293 | 12:21,95 | 3. | 559 | 1336 | 5. |
Lena Schöneborn | 24–11 | 2. | 244 | 2:21,74 | 29. | 275 | EL | 31. | 0 | 12:54,21 | 14. | 526 | 1045 | 32. |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Turniej kobiet
Trener: Silvia Neid
|
|
Grupa F
Zespół | M | Z | R | P | GZ | GS | GR | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +7 | 9 |
Niemcy | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 4 |
Australia | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 5 | +3 | 4 |
Zimbabwe | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 15 | -12 | 0 |
Faza grupowa
3 sierpnia 2016 23:00 CET | Zimbabwe Kudakwashe Basopo 50' | 1:6 (0:2) Raport | Niemcy 22' Sara Daebritz 36' Alexandra Popp 53', 78' Melanie Behringer 83' Melanie Leupolz 90' (sam.) Eunice Chibanda | Arena Corinthians, São Paulo Widzów: 20 521 Sędzia: Rita Gani |
6 sierpnia 2016 23:00 CET | Niemcy | 2:2 (1:2) Raport | Australia | Arena Corinthians, São Paulo Widzów: 37 475 Sędzia: Anna-Marie Keighley |
9 sierpnia 2016 21:00 CET | Niemcy | 1:2 (1:1) Raport | Kanada | Estádio Mané Garrincha, Brasília Widzów: 8 227 Sędzia: Ri Hyang-ok |
Ćwierćfinał
12 sierpnia 2016 21:00 CET | Chiny | 0:1 (0:0) Raport | Niemcy | Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador Widzów: 9 642 Sędzia: Kateryna Monzul |
Półfinał
16 sierpnia 2016 21:00 CET | Kanada | 0:2 (0:1) Raport | Niemcy | Estádio Mineirão, Belo Horizonte Widzów: 5 641 Sędzia: Ri Hyang-ok |
Finał
19 sierpnia 2016 22:30 CET | Szwecja | 1:2 (0:0) Raport | Niemcy | Maracanã, Rio de Janeiro Widzów: 52 432 Sędzia: Carol Chenard |
Turniej mężczyzn
Trener: Horst Hrubesch
Grupa C
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korea Południowa | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 3 | +9 |
Niemcy | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 15 | 5 | +10 |
Meksyk | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 |
Fidżi | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 23 | -22 |
Faza grupowa
4 sierpnia 2016 22:00 CET | Meksyk | 2:2 (0:0) Raport | Niemcy | Fonte Nova, Salvador Widzów: 16 500 Sędzia: Alireza Faghani |
7 sierpnia 2016 21:00 CET | Niemcy | 3:3 (1:1) Raport | Korea Południowa | Fonte Nova, Salvador Widzów: 17 121 Sędzia: Néstor Pitana |
10 sierpnia 2016 21:00 CET | Niemcy | 10:0 (6:0) Raport | Fidżi | Mineirão, Belo Horizonte Widzów: 16 521 Sędzia: Fahad Al-Mirdasi |
Ćwierćfinał
13 sierpnia 2016 18:00 CET | Portugalia | 0:4 (0:1) Raport | Niemcy | Estádio Nacional, Brasília Widzów: 55 412 Sędzia: Walter López Castellanos |
Półfinał
17 sierpnia 2016 21:00 CET | Nigeria | 0-2 0-1 Raport | Niemcy | Arena Corinthians, São Paulo Widzów: 35 562 Sędzia: Néstor Pitana |
Finał
20 sierpnia 2016 22:30 CET | Brazylia | 1:1 (dogr.) k. 5:4 (0:1, 1:1, 1:1) Raport | Niemcy | Maracanã, Rio de Janeiro Widzów: 63 707 Sędzia: Alireza Faghani |
Rzuty karne | ||||
Renato Augusto Marquinhos Rafinha Luan Neymar | Ginter Gnabry Brandt Süle Petersen |
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Turniej mężczyzn
Trener: Dagur Sigurðsson
|
|
Grupa B
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Niemcy | 5 | 4 | 0 | 1 | 153 | 141 | +12 | 8
|
2. | Słowenia | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 126 | +11 | 8
|
3. | Brazylia | 5 | 2 | 1 | 2 | 141 | 150 | −9 | 5
|
4. | Polska | 5 | 2 | 0 | 3 | 139 | 140 | −1 | 4
|
5. | Egipt | 5 | 1 | 1 | 3 | 129 | 143 | −14 | 3
|
6. | Szwecja | 5 | 1 | 0 | 4 | 132 | 131 | +1 | 2
|
7 sierpnia 2016 11:30 | 29:32 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Mads Hansen Martin Gjeding ( Dania) Widzów: 7819 | |||
Jerry Tollbring 8 9× 4× 1× | (15:18) raport | 7 Julius Kühn 9× 3× |
9 sierpnia 2016 11:30 | 32:29 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Óscar Rayul Angel Sabroso Ramirez ( Hiszpania) Widzów: (b.d.) | |||
Fabian Wiede 5 Julius Kühn 5 Uwe Gensheimer 5 6× 4× 1× | (16:14) raport | 10 Karol Bielecki 5× 3× |
11 sierpnia 2016 16:40 | 33:30 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Václav Horáček Jiří Novotný ( Czechy) Widzów: 9087 | |||
Fábio Chiuffa 8 4× 2× 1× | (17:16) raport | 6 Kai Häfner 6 Tobias Reichmann 5× 4× 1× |
13 sierpnia 2016 09:30 | 25:28 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Sławe Nikołow Ǵorǵi Naczewski ( Macedonia Północna) Widzów: 6957 | |||
Jure Dolenec 6 6× 4× | (12:11) raport | 6 Uwe Gensheimer 8× 4× |
15 sierpnia 2016 11:30 | 31:25 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Mads Hansen Martin Gjeding ( Dania) Widzów: 8286 | |||
Uwe Gensheimer 7 9× 2× | (13:10) raport | 7 Mohammad Sanad 3× 1× |
Ćwierćfinał
17 sierpnia 2016 13:30 | 34:22 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: David Sok Bojan Lah ( Słowenia) Widzów: 7518 | |||
Tobias Reichmann 5 Fabian Wiede 5 5× 3× | (16:12) raport | 9 Rafael Capote 2× 3× |
Półfinał
19 sierpnia 2016 15:30 | 29:28 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Mads Hansen Martin Gjeding ( Dania) Widzów: 8795 | |||
Daniel Narcisse 7 4× 3× | (16:13) raport | 11 Uwe Gensheimer 5× 3× |
Mecz o 3. miejsce
21 sierpnia 2016 10:30 | 25:31 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Václav Horáček Jiří Novotný ( Czechy) Widzów: 7589 | |||
Przemysław Krajewski 5 Krzysztof Lijewski 5 5× 3× | (13:17) raport | 7 Tobias Reichmann 5× 1× |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Damian Wierling | 50 m dowolnym | 22,18 | 19. | NQ | |||
100 m dowolnym | 48,35 | 7. Q | 48,66 | 15. | NQ | ||
Björn Hornikel | 49.62 | 39. | NQ | ||||
Paul Biedermann | 200 m dowolnym | 1:45,78 | 2. Q | 1:45,69 | =4. Q | 1:45,84 | 6. |
Christoph Fildebrandt | 1:47,81 | 28. | NQ | ||||
Clemens Rapp | 400 m dowolnym | 3:49,10 | 24. | — | NQ | ||
Florian Vogel | 3:45,49 | 9. | — | NQ | |||
Florian Wellbrock | 1500 m dowolnym | 15:23,88 | 32. | — | NQ | ||
Jan-Philip Glania | 100 m grzbietowym | 53,87 | 15. Q | 53,94 | 12. | NQ | |
200 m grzbietowym | 1:56,50 | =6. Q | 1:56,53 | 9. | NQ | ||
Christian Diener | 1:56,62 | 9. Q | 1:56,37 | 8. Q | 1:56,27 | 7. | |
Christian vom Lehn | 100 m klasycznym | 1:00,13 | 15. Q | 1:00,23 | 12. | NQ | |
Marco Koch | 200 m klasycznym | 2:08,98 | 5. Q | 2:08,2 | 7. Q | 2:08,00 | 7. |
Steffen Deibler | 100 m motylkowym | 52,14 | 18. | NQ | |||
Phillip Heintz | 200 m zmiennym | 1:57,59 NR | 2. Q | 1:58,85 | 8. Q | 1:57,48 NR | 6. |
Johannes Hintze | 400 m zmiennym | 4:18,25 | 18. | — | NQ | ||
Jacob Heidtmann | – | DSQ | — | NQ | |||
Christian Reichert | 10 km | — | 1:53:04,7 | 9. | |||
Steffen Deibler Björn Hornikel Damian Wierling Philip Wolf | 4 × 100 m dowolnym | 3:14,97 | 11. | — | NQ | ||
Paul Biedermann Christoph Fildebrandt Clemens Rapp Florian Vogel | 4 × 200 m dowolnym | 7:07,66 | 4. Q | — | 7:07,28 | 6. | |
Steffen Deibler Jan-Philip Glania Marco Koch Christian vom Lehn (el.) Damian Wierling | 4 × 100 m zmiennym | 3:33,67 | 8. Q | — | 3:33,50 | 7. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Dorothea Brandt | 50 m dowolnym | 24,77 | =13. Q | 24,71 | 14. | NQ | |
Annika Bruhn | 200 m dowolnym | 1:58.48 | 20. | NQ | |||
Sarah Köhler | 400 m dowolnym | 4:06,55 | 10. | — | NQ | ||
800 m dowolnym | 8:24,65 | 7. Q | — | 8:27,75 | 8. | ||
Leonie Beck | 8:47,47 | 25. | — | NQ | |||
Lisa Graf | 200 m grzbietowym | 2:08,67 | =4. Q | 2:09,56 | 14. | NQ | |
Jenny Mensing | 2:10,68 | 16. Q | 2:10,15 | 16. | NQ | ||
Alexandra Wenk | 100 m motylkowym | 58.49 | 21. | NQ | |||
200 m zmiennym | 2:12,46 | 13. Q | 2:12,13 | 12. | NQ | ||
Franziska Hentke | 200 m motylkowym | 2:07,59 | 9. Q | 2:07,67 | 11. | NQ | |
400 m zmiennym | 4:43.32 | 21. | — | NQ | |||
Isabelle Härle | 10 km | — | 1:57:22,1 | 6. | |||
Annika Bruhn Sarah Köhler Leonie Kullmann Paulina Schmiedel | 4 × 200 m dowolnym | 7:56,74 | 12. | — | NQ | ||
Annika Bruhn Lisa Graf Vanessa Grimberg Alexandra Wenk | 4 × 100 m zmiennym | 4:02,19 | 12. | — | NQ |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Nico Müller | - 77 kg | 151 kg | 11. | 181 kg | 10. | 332 kg | 10. |
Jürgen Spieß | - 105 kg | 170 kg | 14. | 220 kg | 5. | 390 kg | 10. |
Alexej Prochorow | + 105 kg | 180 kg | 17. | 215 kg | 16. | 395 kg | 16. |
Almir Velagic | 188 kg | 11. | 232 kg | 10. | 410 kg | 9. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Sabine Kusterer | - 58 kg | 90 kg | 9. | 110 kg | 11. | 200 kg | 10. |
Piłka siatkowa
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Siatkówka plażowa
Zawodnicy | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Markus Böckermann Lars Flüggen | mężczyźni | Grupa B Kantor / Łosiak P 0:2 (11:21, 21:23) Brouwer / Meeuwsen | 4. | NQ | 19. | |||
Karla Borger Britta Büthe | kobiety | Grupa E Heidrich / Zumkehr P 0:2 (12:21, 16:21) van Gestel / van der Vlist | 3. q | Heidrich / França P 0:2 (17:21, 19:21) | NQ | 9. | ||
Laura Ludwig Kira Walkenhorst | Grupa D Al-Ghubaszi / Mu’awwad W 2:0 (21:12, 21:15) Broder / Valjas | 1. Q | Forrer / Vergé-Dépré W 2:0 (21:19, 21:10) | Bansley / Pavan W 2:0 (21:14, 21:14) | Heidrich / França W 2:0 (21:18, 21:12) | Bednarczuk / Seixas W 2:0 (21:18, 21:14) |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Patrick Hausding | trampolina 3 m indywidualnie | 440,00 | 6. Q | 413,50 | 10. Q | 598,90 | |
Stephan Feck | 423,50 | 9. Q | 354,20 | 17. | NQ | ||
Martin Wolfram | wieża 10 m indywidualnie | 468,80 | 6. Q | 466,15 | 8. Q | 492,90 | 5. |
Sascha Klein | 463,40 | 7. Q | 475,00 | 5. Q | 424,15 | 9. | |
Patrick Hausding Stephan Feck | trampolina 3 m synchronicznie | — | 410,4 | 4. | |||
Patrick Hausding Sascha Klein | wieża 10 m synchronicznie | — | 438,42 | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Nora Subschinski | trampolina 3 m indywidualnie | 302,05 | 16. Q | 308,25 | 12. Q | 317,10 | 9. |
Tina Punzel | 307,95 | 13. Q | 291,60 | 17. | NQ | ||
Elena Wassen | wieża 10 m indywidualnie | 291.90 | 16. Q | 276,70 | 17. | NQ | |
Maria Kurjo | 287,00 | 21. | NQ | ||||
Nora Subschinski Tina Punzel | trampolina 3 m synchronicznie | — | 284,25 | 7. |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Michael Janker | karabin pneumatyczny 10 m | 620,8 | 29. | — | NQ | ||
Julian Justus | 622,8 | 18. | — | NQ | |||
Henri Junghänel | karabin małokalibrowy 50 m leżąc | 627,8 | 8. Q | — | 209,5 OR | ||
Daniel Brodmeier | 619,2 | 37. | — | NQ | |||
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m | 1177 | 2. Q | — | 435,6 | 4. | ||
Andre Link | 1174 | 7. Q | — | 424,6 | 5. | ||
Christian Reitz | pistolet szybkostrzelny 25 m | 592 | 1. Q | — | 34 | ||
Oliver Geis | 572 | 17. | — | NQ | |||
Andreas Löw | trap podwójny | 140 OR | 1. Q | 25 | 6. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Selina Gschwandtner | karabin pneumatyczny 10 m | 414,8 | 13. | — | NQ | ||
Barbara Engleder | 420,3 | 2. Q | — | 165,0 | 4. | ||
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m | 583 | 5. Q | — | 458,6 OR | |||
Eva Rösken | 579 | 14 | — | NQ | |||
Monika Karsch | pistolet pneumatyczny 10 m | 379 | 25. | — | NQ | ||
pistolet sportowy 25 m | 583 | 4. Q | 18 | 2. Q | 6 | ||
Jana Beckmann | trap | 61 | 19. | NQ | |||
Christine Wenzel | skeet | 68 | 11. | NQ |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Peter Joppich | floret indywidualnie | BYE | Lefort W 15-13 | Avola P 13-15 | NQ | 17. | ||
Max Hartung | szabla indywidualnie | — | Apithy W 15-9 | Homer P 12-15 | NQ | 17. | ||
Matyas Szabo | — | Pakdaman W 15-11 | Paskow W 15-6 | Homer P 12-15 | NQ | 5. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Carolin Golubytskyi | floret indywidualnie | BYE | Łyczbińska P 9-14 | NQ | 33. |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Levent Tuncat | - 58 kg | Pié P DSQ | NQ | ||||
Tahir Güleç | - 80 kg | Hernández W 4-2 | Cissé P 1-7 | NQ | Paziński P 5-6 | NQ | 7. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Rabia Güleç | - 67 kg | Barysznikowa W 9-8 | Tatar P 1-5 | NQ |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Timo Boll | singiel | BYE | Szybajew W 4-3 (12:14, 11:4, 7:11, 11:7, 10:12, 12:10, 11:6) | Aruna P 2-4 (10:12, 10:12, 5:11, 11:3, 11:5, 9:11) | NQ | |||||
Dimitrij Ovtcharov | BYE | Li W 4-1 (8:11, 11:4, 11:9, 7:11, 11:5, 9:11, 11:9) | Tokić W 4-1 (31:33, 12:10, 11:4, 11:5, 11:7) | Samsonau P 2-4 (11:8, 7:11, 17:19, 11:4, 2:11, 12:14) | NQ | |||||
Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger | turniej drużynowy | — | Chińskie Tajpej W 3-1 | Austria W 3-1 | Japonia P 1-3 | Korea Południowa W 3-1 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/16 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Han Ying | singiel | BYE | Ri P 0-4 (5:11, 7:11, 6:11, 5:11) | NQ | ||||||
Petrissa Solja | BYE | Komwong W 4-0 (11:2, 11:4, 11:4, 11:3) | Li W 4-1 (11:4, 11:4, 8:11, 11:3, 13:11) | Ding P 0-4 (11:8, 11:5, 11:3, 11:7) | NQ | |||||
Han Ying Petrissa Solja Shan Xiaona | turniej drużynowy | — | Stany Zjednoczone W 3-0 | Hongkong W 3-1 | Japonia W 3-2 | Chiny P 0-3 |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Philipp Kohlschreiber | singel | Pella W 4:6, 6:1, 6:2 | Martin P W | NQ | Miejsca 17-32. | |||
Dustin Brown | Bellucci P 6:4, 4:5 K | NQ | Miejsca 33-64. | |||||
Jan-Lennard Struff | Donskoj P 3:6, 4:6 | NQ | Miejsca 33-64. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Angelique Kerber | singel | Mariño W 6:3, 7:5 | Bouchard W 6:4, 6:2 | Stosur W 6:0, 7:5 | Konta W 6:1, 6:2 | Keys W 6:3, 7:5 | Puig P 4:6, 6:4, 1:6 | |
Annika Beck | Konjuh P 6(5):7, 1:6 | NQ | Miejsca 33-64. | |||||
Andrea Petković | Switolina P 6:2, 1:6, 3:6 | NQ | Miejsca 33-64. | |||||
Laura Siegemund | Pironkowa W 1:6, 6:4, 6:2 | Zhang W 6:2, 6:4 | Flipkens W 6:4, 6:3 | Puig P 1:6, 1:6 | NQ | Miejsca 5-8. | ||
Angelique Kerber Andrea Petković | debel | — | Xu Zheng P 2:6, 2:6 | NQ | Miejsca 17-32. | |||
Anna-Lena Grönefeld Laura Siegemund | — | Kasatkina Kuzniecowa P 1:6, 4:6 | NQ | Miejsca 17-32. |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie (1,5 km) | Zmiana 1 | Jazda na rowerze (40 km) | Zmiana 2 | Bieg (10 km) | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anne Haug | kobiety | 21:11 | 0:57 | 1:04,50 | 0:40 | 35:18 | 2:02:56 | 36. |
Laura Lindemann | 19:18 | 0:54 | 1:04,30 | 0:43 | 36:27 | 2:01:52 | 28. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaże | Półfinały | Finał | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Marcel Hacker Stephan Krüger | dwójka podwójna | 6:31,85 | 3. QSAB | BYE | 6:18,32 | 4. QFB | 6:58,86 | 2. | 8. | |
Moritz Moos Jason Osborne | dwójka podwójna wagi lekkiej | 6:40,48 | 4. QR | 7:05,36 | 1. QSAB | 6:35,90 | 6. QFB | 6:32,30 | 6. | 12. |
Anton Braun Maximilian Korge Maximilian Planer Felix Wimberger | czwórka bez sternika | 5:59,74 | 2. QSAB | BYE | 6:35,90 | 6. QFB | 6:06,24 | 6. | 12. | |
Tobias Franzmann Jonathan Koch Lucas Schäfer Lars Wichert | czwórka bez sternika wagi lekkiej | 6:14,87 | 4. QR | 6:03,29 | 1. QSAB | 6:18,43 | 6. QFB | 6:35,83 | 3. | 9. |
Hans Gruhne Lauritz Schoof Karl Schulze Philipp Wende | czwórka podwójna | 5:53,63 | 3. QR | 5:51,43 | 1. QFA | — | 6:06,81 | 1. | ||
Felix Drahotta Malte Jakschik Eric Johannesen Maximilian Reinelt Richard Schmidt Andreas Kuffner Maximilian Munski Martin Sauer Hannes Ocik | M8+ | 5:38,22 | 3. QFA | BYE | — | 5:30,96 | 2. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Repesaże | Półfinały | Finał | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand | dwójka bez sternika | 7:17,98 | 3. QSAB | BYE | 7:39,79 | 5. QFB | 7:18,57 | 2. | 8. | |
Mareike Adams Marie-Cathérine Arnold | dwójka podwójna | 7:13,49 | 4. QR | 7:00,54 | 2. QSAB | 6:58,70 | 5. QFB | 7:39,82 | 1. | 7. |
Marie-Louise Dräger Fini Sturm | dwójka podwójna wagi lekkiej | 7:11,08 | 3. QR | 8:02,28 | 2. QSAB | 7:33,21 | 6. QFB | 7:32,73 | 5. | 11. |
Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla Annekatrin Thiele | czwórka podwójna | 6:30.86 | 1. QFA | BYE | — | 6:49,39 | 1. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Frank Stäbler | - 66 kg | BYE | Venckaitis W 3-2 | Štefanek P 2-6 | NQ | BYE | Inoue P 1-3 | NQ | 7. |
Denis Kudla | - 85 kg | Kendżejew W 3-0 | Kobliaszwili W 3-1 | Czakwetadze P 0-4 | NQ | BYE | Achlaghi W 3-1 | Lőrincz W 3-1 | |
Eduard Popp | - 130 kg | BYE | Tynälijew W 3-0 | Babadżanzade W 3-1 | Kayaalp P 0-4 | BYE | Szari’ati P 0-5 | 5. |
Kobiety – styl wolny
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Nina Hemmer | - 53 kg | Zhong P 1-3 | NQ | 14. | |||||
Luisa Niemesch | - 58 kg | Kobłowa P 0-3 | NQ | Orchon P 0-5 | NQ | 20. | |||
Aline Focken | - 69 kg | BYE | Zhou W 3-1 | Fransson P 1-3 | NQ | 9. | |||
Maria Selmaier | - 75 kg | BYE | Wiebe P 0-3 | NQ | BYE | Zhang P 0-4 | NQ | 18. |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Toni Wilhelm | RS:X | 8 | 4 | 13 | 10 | 9 | 4 | 1 | 7 | 7 | 8 | 19 | 10 | 100 | 6. | |
Philipp Buhl | Laser | 16 | 16 | 8 | 13 | 17 | 13 | 1 | 25 | 17 | — | NQ | 126 | 14. | ||
Ferdinand Gerz Oliver Szymanski | 470 | 13 | 18 | 9 | 23 | 14 | 1 | 6 | 4 | 6 | — | NQ | 94 | 11. | ||
Erik Heil Thomas Plößel | 49er | 6 | 3 | 1 | 3 | 5 | 13 | 15 | 4 | 5 | 10 | 4 | 16 | 83 |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Annika Bochmann Marlene Steinherr | 470 | 12 | 16 | 17 | DNF | 15 | 3 | 6 | 14 | DSQ | 17 | — | NQ | 121 | 18. | |
Victoria Jurczok Anika Lorenz | 49erFX | 8 | 8 | 7 | 6 | 7 | 17 | 10 | 7 | 9 | 6 | 9 | 16 | 110 | 9. |
Open
Zawodnicy | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Paul Kohlhoff Carolina Werner | Nacra 17 | 14 | 10 | 10 | 17 | 8 | 13 | 5 | 10 | 2 | 9 | 14 | NQ | 112 | 13. |
Bibliografia
- Niemcy na stronie Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016. rio2016.com. [dostęp 2016-10-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-30)]. (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|
- p
- d
- e