2018-19 FA Cup
FA Cup | |
---|---|
Sezon | 2018-19 |
Ülke | İngiltere Galler Guernsey |
Tarih | 11 Ağustos 2018-18 Mayıs 2019 |
Takımlar | 736 (genel) 644 (eleme aşaması) 124 (ana turnuva) |
Şampiyon | Manchester City (6. kez) |
İkinci | Watford |
Maç | 126 |
Gol | 360 (maç başına 2,86) |
Seyirci | 1.200.703 (maç başına 9.529) |
En golcü oyuncu | Padraig Amond Gabriel Jesus (5'er gol) |
← 2017-18 2019-20 → |
2018-19 FA Cup, tam adıyla 2018-19 Football Association Challenge Cup ya da Emirates ile olan sponsorluk anlaşması gereğince 2018-19 The Emirates FA Cup, FA Cup'ın 138. sezonudur. 11 Ağustos 2018'de başlayan ekstra ön eleme turu maçlarıyla başlayan turnuva, 18 Mayıs 2019'daki final maçıyla sona erdi. Finalde karşılaştığı Watford'u 6-0 yenen Manchester City, tarihindeki altıncı FA Cup şampiyonluğuna ulaştı. Aynı sezon EFL Cup ile Premier League şampiyonu da olan takım, İngiltere futbol tarihinde bu üç turnuvada da aynı sezonu şampiyon olarak tamamlayan ilk takım oldu.[1]
Takımlar
Tur | Kalan kulüp | Katılan kulüp | Önceki turdan gelenler | Bu turda katılanlar | Bu turda eklenen ligler |
---|---|---|---|---|---|
Birinci tur | 124 | 80 | 32 | 48 | 24 EFL League One takımı 24 EFL League Two takımı |
İkinci tur | 84 | 40 | 40 | yok | yok |
Üçüncü tur | 64 | 64 | 20 | 44 | 20 Premier League takımı 24 EFL Championship takımı |
Dördüncü tur | 32 | 32 | 32 | yok | yok |
Beşinci tur | 16 | 16 | 16 | yok | yok |
Çeyrek final | 8 | 8 | 8 | yok | yok |
Yarı final | 4 | 4 | 4 | yok | yok |
Final | 2 | 2 | 2 | yok | yok |
Tur ve kura çekimi tarihleri
Aşama | Tur | Kura çekimi tarihi | İlk maç tarihi | Kaynak |
---|---|---|---|---|
Eleme turları | Ekstra ön eleme turu | 6 Temmuz 2018 | 10 Ağustos 2018 | [2] |
Ön eleme turu | 24 Ağustos 2018 | |||
Birinci eleme turu | 28 Ağustos 2018 | 8 Eylül 2018 | ||
İkinci eleme turu | 10 Eylül 2018 | 22 Eylül 2018 | ||
Üçüncü eleme turu | 24 Eylül 2018 | 6 Ekim 2018 | ||
Dördüncü eleme turu | 8 Ekim 2018 | 20 Ekim 2018 | ||
Ana turnuva | Birinci tur | 22 Ekim 2018 | 10 Kasım 2018 | |
İkinci tur | 12 Kasım 2018 | 1 Aralık 2018 | ||
Üçüncü tur | 3 Aralık 2018 | 4 Ocak 2019 | ||
Dördüncü tur | 7 Ocak 2019 | 26 Ocak 2019 | ||
Beşinci tur | 28 Ocak 2019 | 16 Şubat 2019 | ||
Çeyrek final | 18 Şubat 2019 | 16 Mart 2019 | ||
Yarı final | 17 Mart 2019 | 6 Nisan 2019 | ||
Final | 18 Mayıs 2019 |
Eleme turları
Eleme turlarında mücadele eden takımların hiçbiri Premier League ya da English Football League'de yer almamaktaydı. 11 Ağustos 2018'de başlayan ekstra ön eleme turu maçlarıyla turnuva başladı ve bu turları geçen 32 takım, birinci turdan turnuvaya katılmaya hak kazandı.[2]
Birinci tur
Birinci turun kura çekimi 22 Ekim'de, Dennis Wise ve Dion Dublin tarafından gerçekleştirildi. Buradaki 40 eşleşmedeki maçlar 9-12 Kasım, tekrar maçları ise 20-21 Kasım tarihlerinde oynandı. Turda, eleme turlarından gelen 32 takım ile EFL League One ve EFL League Two'dan gelen 48 takım mücadele etti.[3]
Haringey Borough (7) v AFC Wimbledon (3)
Haringey Borough (7) | 0-1 | AFC Wimbledon (3) |
---|---|---|
Rapor | Pinnock 90' |
Maidenhead United (5) v Portsmouth (3)
Maidenhead United (5) | 0-4 | Portsmouth (3) |
---|---|---|
Rapor | B. Thompson 42' Hawkins 55' Lowe 60' Wheeler 83' |
Maidstone United (5) v Macclesfield Town (4)
Maidstone United (5) | 2-1 | Macclesfield Town (4) |
---|---|---|
Powell 51' Turgott 69' (pen.) | Rapor | Stevens 14' |
Ebbsfleet United (5) v Cheltenham Town (4)
Ebbsfleet United (5) | 0-0 | Cheltenham Town (4) |
---|---|---|
Rapor |
Northfleet Stonebridge Road Seyirci: 1.624 Hakem: John Busby |
Cheltenham Town (4) v Ebbsfleet United (5)
Cheltenham Town (4) | 2-0 | Ebbsfleet United (5) |
---|---|---|
Barnett 66' Addai 90+4' | Rapor |
Swindon Town (4) v York City (6)
Swindon Town (4) | 2-1 | York City (6) |
---|---|---|
Twine 12' Alzate 76' | Rapor | Ferguson 43' |
Scunthorpe United (3) v Burton Albion (3)
Scunthorpe United (3) | 2-1 | Burton Albion (3) |
---|---|---|
Perch 16' Novak 33' | Rapor | Boyce 79' |
Aldershot Town (5) v Bradford City (3)
Aldershot Town (5) | 1-1 | Bradford City (3) |
---|---|---|
Fowler 12' | Rapor | Knight-Percival 71' |
Bradford City (3) v Aldershot Town (5)
Bradford City (3) | 1-1 (uz.) | Aldershot Town (5) |
---|---|---|
Fowler 101' (kk) | Rapor | Howell 108' |
Seri penaltılar | ||
Doyle Brünker L. O'Brien Payne | 4-1 | McClure Osho McDonnell |
Grimsby Town (4) v Milton Keynes Dons (4)
Grimsby Town (4) | 3-1 | Milton Keynes Dons (4) |
---|---|---|
Embleton 50' Thomas 61' Vernam 73' | Rapor | Agard 23' |
Cleethorpes Blundell Park Seyirci: 1.991 Hakem: Carl Boveson |
Bromley (5) v Peterborough United (3)
Bromley (5) | 1-3 | Peterborough United (3) |
---|---|---|
Johnson 40' | Rapor | Godden 48', 56' Ward 84' |
Southport (6) v Boreham Wood (5)
Southport (6) | 2-0 | Boreham Wood (5) |
---|---|---|
Winnard 29' Gilchrist 70' | Rapor |
Chesterfield (5) v Billericay Town (6)
Chesterfield (5) | 1-1 | Billericay Town (6) |
---|---|---|
Maguire 17' | Rapor | Emmanuel 52' |
Billericay Town (6) v Chesterfield (5)
Billericay Town (6) | 1-3 | Chesterfield (5) |
---|---|---|
Kizzi 63' | Rapor | Denton 40', 65', 87' |
Lincoln City (4) v Northampton Town (4)
Lincoln City (4) | 3-2 | Northampton Town (4) |
---|---|---|
Anderson 16' Pett 52' Andrade 90+2' | Rapor | Bridge 55' van Veen 81' |
Lincoln Sincil Bank Seyirci: 6.012 Hakem: Graham Salisbury |
Yeovil Town (4) v Stockport County (6)
Yeovil Town (4) | 1-3 | Stockport County (6) |
---|---|---|
Fisher 8' | Rapor | Warburton 34' Bell 38' Mulhern 62' |
Bury (4) v Dover Athletic (5)
Bury (4) | 5-0 | Dover Athletic (5) |
---|---|---|
O'Shea 12' Mayor 18' Moore 36', 64' Telford 90+1' | Rapor |
Bury Gigg Lane Seyirci: 2.355 Hakem: Richard Hulme |
Hartlepool United (5) v Gillingham (3)
Hartlepool United (5) | 3-4 (uz.) | Gillingham (3) |
---|---|---|
Magnay 21' McLaughlin 32' O'Neill 114' | Rapor | Ehmer 50' Eaves 90+6' (pen.) O'Neill 102' List 107' |
Forest Green Rovers (4) v Oxford United (3)
Forest Green Rovers (4) | 0-3 | Oxford United (3) |
---|---|---|
Rapor | Henry 36' Mackie 47' Browne 78' |
Nailsworth The New Lawn Seyirci: 1.614 Hakem: Trevor Kettle |
Tranmere Rovers (4) v Oxford City (6)
Tranmere Rovers (4) | 3-3 | Oxford City (6) |
---|---|---|
Jennings 34', 78' Norwood 89' | Rapor | Tshimanga 39', 66', 82' |
Oxford City (6) v Tranmere Rovers (4)
Oxford City (6) | 0-2 | Tranmere Rovers (4) |
---|---|---|
Rapor | Norwood 6' Mullin 30' |
Accrington Stanley (3) v Colchester United (4)
Accrington Stanley (3) | 1-0 | Colchester United (4) |
---|---|---|
Barlaser 34' | Rapor |
Barnsley (3) v Notts County (4)
Barnsley (3) | 4-0 | Notts County (4) |
---|---|---|
Woodrow 48' Fryers 53' Potts 77' Moore 81' | Rapor |
Barnsley Oakwell Seyirci: 5.878 Hakem: Sebastian Stockbridge |
Metropolitan Police (7) v Newport County (4)
Metropolitan Police (7) | 0-2 | Newport County (4) |
---|---|---|
Rapor | Amond 41' Matt 48' |
Walsall (3) v Coventry City (3)
Walsall (3) | 3-2 | Coventry City (3) |
---|---|---|
Cook 12' Ginnelly 28' Devlin 77' | Rapor | Clarke-Harris 33' Thomas 56' |
Walsall Bescot Stadium Seyirci: 4.760 Hakem: Thomas Bramall |
Slough Town (6) v Sutton United (5)
Slough Town (6) | 1-1 (uz.) | Sutton United (5) |
---|---|---|
Dobson 81' | Rapor | Beautyman 9' |
Seri penaltılar | ||
Stevens Dobson Williams Dunn Harris S. Togwell Turner Nisbet Wells | 8-7 | Collins Eastmond Cadogan Beautyman Clough Bolarinwa Drinan Worner Beckwith |
Exeter City (4) v Blackpool (3)
Exeter City (4) | 2-3 | Blackpool (3) |
---|---|---|
Tillson 69' Abrahams 90' | Rapor | Dodoo 3' Cullen 19' Pritchard 24' |
Luton Town (3) v Wycombe Wanderers (3)
Luton Town (3) | 2-0 | Wycombe Wanderers (3) |
---|---|---|
Shinnie 41' Cornick 71' | Rapor |
Crewe Alexandra (4) v Carlisle United (4)
Crewe Alexandra (4) | 0-1 | Carlisle United (4) |
---|---|---|
Rapor | Devitt 90' |
Southend United (3) v Crawley Town (4)
Southend United (3) | 1-1 | Crawley Town (4) |
---|---|---|
Kightly 9' | Rapor | White 85' (kk) |
Crawley Town (4) v Southend United (3)
Crawley Town (4) | 2-6 (uz.) | Southend United (3) |
---|---|---|
Palmer 55', 68' | Rapor | Doherty 17' (kk) Bunn 31' Cox 92' White 97' Mantom 106' McLaughlin 114' |
Mansfield Town (4) v Charlton Athletic (3)
Mansfield Town (4) | 1-1 | Charlton Athletic (3) |
---|---|---|
Hamilton 45' | Rapor | Stevenson 73' |
Charlton Athletic (3) v Mansfield Town (4)
Charlton Athletic (3) | 5-0 | Mansfield Town (4) |
---|---|---|
Taylor 11', 52', 85' Marshall 81' Ajose 90+1' | Rapor |
Chorley (6) v Doncaster Rovers (3)
Chorley (6) | 2-2 | Doncaster Rovers (3) |
---|---|---|
O'Keefe 2' Meppen-Walter 43' | Rapor | Kane 11', 77' |
Doncaster Rovers (3) v Chorley (6)
Doncaster Rovers (3) | 7-0 | Chorley (6) |
---|---|---|
May 7', 30', 36', 81' Blair 21' Kane 28' Marquis 85' | Rapor |
Alfreton Town (6) v Fleetwood Town (3)
Alfreton Town (6) | 1-4 | Fleetwood Town (3) |
---|---|---|
Sinnott 70' | Rapor | Madden 13', 60' (pen.) Hunter 20' Garner 90+2' |
Bristol Rovers (3) v Barnet (5)
Bristol Rovers (3) | 1-2 | Barnet (5) |
---|---|---|
Nichols 62' | Rapor | Robson 75' Harrison 77' |
Shrewsbury Town (3) v Salford City (5)
Shrewsbury Town (3) | 1-1 | Salford City (5) |
---|---|---|
Norburn 25' | Rapor | Rooney 27' |
Salford City (5) v Shrewsbury Town (3)
Salford City (5) | 1-3 | Shrewsbury Town (3) |
---|---|---|
Rooney | Rapor | Okenabirhie 33', 90+3' Docherty 63' |
Salford Moor Lane Seyirci: 2.432 Hakem: Seb Stockbridge |
Hitchin Town (7) v Solihull Moors (5)
Hitchin Town (7) | 0-2 | Solihull Moors (5) |
---|---|---|
Rapor | Yussuf 72' (pen.) Wright 78' |
Guiseley (6) v Cambridge United (4)
Guiseley (6) | 4-3 | Cambridge United (4) |
---|---|---|
Hatfield 25' Moyo 40' Felix 48' James 55' | Rapor | Ibehre 65', 90+2' Maris 89' |
Guiseley Nethermoor Park Seyirci: 1.097 Hakem: Trevor Kettle |
Weston-super-Mare (6) v Wrexham (5)
Weston-super-Mare (6) | 0-2 | Wrexham (5) |
---|---|---|
Rapor | Summerfield 51' Beavon 81' |
Hampton & Richmond Borough (6) v Oldham Athletic (4)
Hampton & Richmond Borough (6) | 1-2 | Oldham Athletic (4) |
---|---|---|
Dickson 15' (pen.) | Rapor | Hunt 88' Lang 90+4' |
İkinci tur
İkinci turdaki eşleşmelerin kura çekimi 12 Kasım'da gerçekleştirildi. Birinci turdan gelen 40 takımın mücadele ettiği maçlar 30 Kasım-3 Aralık, tekrar maçları ise 11, 17 ve 18 Aralık'ta oynandı.
Blackpool (3) v Solihull Moors (5)
Blackpool (3) | 3-2 (uz.) | Solihull Moors (5) |
---|---|---|
Gnanduillet 10' Dodoo 19' Spearing 105' (pen.) | Rapor | Yussuf 33', 51' (pen.) |
Halifax Town (5) v AFC Wimbledon (3)
Halifax Town (5) | 1-3 | AFC Wimbledon (3) |
---|---|---|
Hanson 86' (kk) | Rapor | Purrington 42' Wordsworth 73' Pigott 75' |
Southend United (3) v Barnsley (3)
Southend United (3) | 2-4 | Barnsley (3) |
---|---|---|
Mantom 45+4' Dieng 84' | Rapor | Moore 41' Woodrow 56', 70' Bähre 90+5' |
Peterborough United (3) v Bradford City (3)
Peterborough United (3) | 2-2 | Bradford City (3) |
---|---|---|
Toney 29' Dembélé 45+1' | Rapor | Mellor 84' Colville 89' |
Bradford City (3) v Peterborough United (3)
Bradford City (3) | 4-4 (uz.) | Peterborough United (3) |
---|---|---|
Miller 22', 72' Ball 53' Caddis 58' | Rapor | Toney 18', 20', 84' Maddison 45+4' |
Seri penaltılar | ||
Doyle Henry L. O'Brien Payne Caddis | 2-3 | Maddison Toney Godden Walker |
Maidstone United (5) v Oldham Athletic (4)
Maidstone United (5) | 0-2 | Oldham Athletic (4) |
---|---|---|
Rapor | Clarke 17' O'Grady 84' |
Lincoln City (4) v Carlisle United (4)
Lincoln City (4) | 2-0 | Carlisle United (4) |
---|---|---|
Rhead 1' Akinde 86' | Rapor |
Lincoln Sincil Bank Seyirci: 6.438 Hakem: Dean Whitestone |
Plymouth Argyle (3) v Oxford United (3)
Plymouth Argyle (3) | 1-2 | Oxford United (3) |
---|---|---|
Sarcevic 67' | Rapor | Henry 49' Brannagan 53' |
Walsall (3) v Sunderland (3)
Walsall (3) | 1-1 | Sunderland (3) |
---|---|---|
Cook 53' | Rapor | McGeady 37' |
Walsall Bescot Stadium Seyirci: 3.140 Hakem: Carl Boyeson |
Accrington Stanley (3) v Cheltenham Town (4)
Accrington Stanley (3) | 3-1 | Cheltenham Town (4) |
---|---|---|
Zanzala 49' Kee 66' (pen.) Clark 78' | Rapor | Addai 73' |
Charlton Athletic (3) v Doncaster Rovers (3)
Charlton Athletic (3) | 0-2 | Doncaster Rovers (3) |
---|---|---|
Rapor | Butler 66' Marquis 77' |
Charlton The Valley Seyirci: 3.249 Hakem: Brett Huxtable |
Newport County (4) v Wrexham (5)
Newport County (4) | 4-0 | Wrexham (5) |
---|---|---|
Amond 49' Matt 59' Carrington 65' (kk) Butler 90+1' | Rapor |
Newport Rodney Parade Seyirci: 4.143 Hakem: Kevin Johnson |
Bury (4) v Luton Town (3)
Bury (4) | 0-1 | Luton Town (3) |
---|---|---|
Rapor | Cornick 42' |
Bury Gigg Lane Seyirci: 2.977 Hakem: Thomas Bramall |
Tranmere Rovers (4) v Southport (6)
Tranmere Rovers (4) | 1-1 | Southport (6) |
---|---|---|
Smith 18' | Rapor | Bauress 70' |
Shrewsbury Town (3) v Scunthorpe United (3)
Shrewsbury Town (3) | 1-0 | Scunthorpe United (3) |
---|---|---|
Amadi-Holloway 35' | Rapor |
Chesterfield (5) v Grimsby Town (4)
Chesterfield (5) | 0-2 | Grimsby Town (4) |
---|---|---|
Rapor | Vernam 37' Clifton 70' |
Guiseley (6) v Fleetwood Town (3)
Guiseley (6) | 1-2 | Fleetwood Town (3) |
---|---|---|
Purver 33' | Rapor | Madden 28' Burns 31' |
Guiseley Nethermoor Park Seyirci: 2.324 Hakem: John Busby |
Üçüncü tur
Üçüncü tur eşleşmelerinin kura çekimi 3 Aralık'ta gerçekleştirildi ve BBC One ile BT Sport'tan canlı olarak yayımlandı. İkinci turdan gelen 20 takımın yanı sıra Premier League ve EFL Championship'ten toplam 44 takımın yer aldığı turdaki maçlar 4-7 Oca, tekrar maçları ise 15-16 Ocak 2019'da oynandı.[4]
Tranmere Rovers (4) v Tottenham Hotspur (1)
Tranmere Rovers (4) | 0-7 | Tottenham Hotspur (1) |
---|---|---|
Rapor | Aurier 40', 55' Llorente 48', 71', 72' Son 57' Kane 82' |
Manchester United (1) v Reading (2)
Manchester United (1) | 2-0 | Reading (2) |
---|---|---|
Mata 22' (pen.) Lukaku 45+4' | Rapor |
Shrewsbury Town (3) v Stoke City (2)
Shrewsbury Town (3) | 1-1 | Stoke City (2) |
---|---|---|
Norburn 45+4' (pen.) | Rapor | Crouch 78' |
Stoke City (2) v Shrewsbury Town (3)
Stoke City (2) | 2-3 | Shrewsbury Town (3) |
---|---|---|
Campbell 20', 36' | Rapor | Bolton 71' Okenabirhie 77' (pen.) Laurent 81' |
Bournemouth (1) v Brighton & Hove Albion (1)
Bournemouth (1) | 1-3 | Brighton & Hove Albion (1) |
---|---|---|
Pugh 55' | Rapor | Knockaert 31' Bissouma 34' Andone 64' |
West Ham United (1) v Birmingham City (2)
West Ham United (1) | 2-0 | Birmingham City (2) |
---|---|---|
Arnautović 2' Carroll 90+1' | Rapor |
West Bromwich Albion (2) v Wigan Athletic (2)
West Bromwich Albion (2) | 1-0 | Wigan Athletic (2) |
---|---|---|
Sako 31' | Rapor |
Bolton Wanderers (2) v Walsall (3)
Bolton Wanderers (2) | 5-2 | Walsall (3) |
---|---|---|
Donaldson 58' Magennis 61', 80', 87' Guthrie 63' (kk) | Rapor | Cook 19' Beevers 68' (kk) |
Bolton University of Bolton Stadium Seyirci: 5.506 Hakem: Darren England |
Everton (1) v Lincoln City (4)
Everton (1) | 2-1 | Lincoln City (4) |
---|---|---|
Lookman 12' Bernard 14' | Rapor | Bostwick 28' |
Derby County (2) v Southampton (1)
Derby County (2) | 2-2 | Southampton (1) |
---|---|---|
Marriott 58' Lawrence 61' | Rapor | Redmond 4', 48' |
Southampton (1) v Derby County (2)
16 Ocak 2019 Tekrar maçı |
Southampton (1) | 2-2 (uz.) | Derby County (2) |
---|---|---|
Armstrong 68' Redmond 70' | Rapor | Wilson 76' Waghorn 82' |
Seri penaltılar | ||
Ward-Prowse Redmond Vestergaard Targett | 3-5 | Waghorn Nugent Mount Lawrence Keogh |
Fleetwood Town (3) v AFC Wimbledon (3)
Fleetwood Town (3) | 2-3 | AFC Wimbledon (3) |
---|---|---|
Madden 70' Evans 72' (pen.) | Rapor | Barcham 16' Hartigan 55' Appiah 89' |
Middlesbrough (2) v Peterborough United (3)
Middlesbrough (2) | 5-0 | Peterborough United (3) |
---|---|---|
Assombalonga 47' Friend 50' Wing 62', 70' Fletcher 87' | Rapor |
Aston Villa (2) v Swansea City (2)
Aston Villa (2) | 0-3 | Swansea City (2) |
---|---|---|
Rapor | Baker-Richardson 2' Dyer 47' Fulton 78' |
Newcastle United (1) v Blackburn Rovers (2)
Newcastle United (1) | 1-1 | Blackburn Rovers (2) |
---|---|---|
Ritchie 84' (pen.) | Rapor | Dack 56' |
Blackburn Rovers (2) v Newcastle United (1)
Blackburn Rovers (2) | 2-4 (uz.) | Newcastle United (1) |
---|---|---|
Armstrong 33' Lenihan 45+1' | Rapor | Longstaff 1' Roberts 22' Joselu 105+3' Pérez 106' |
Bristol City (2) v Huddersfield Town (1)
Bristol City (2) | 1-0 | Huddersfield Town (1) |
---|---|---|
Brownhill 72' | Rapor |
Preston North End (2) v Doncaster Rovers (3)
Preston North End (2) | 1-3 | Doncaster Rovers (3) |
---|---|---|
Hughes 56' | Rapor | Marquis 5' Anderson 72' Wilks 87' |
Fulham (1) v Oldham Athletic (4)
Fulham (1) | 1-2 | Oldham Athletic (4) |
---|---|---|
Odoi 52' | Rapor | Surridge 76' (pen.) Lang 88' |
Manchester City (1) v Rotherham United (2)
Manchester City (1) | 7-0 | Rotherham United (2) |
---|---|---|
Sterling 12' Foden 43' Ajayi 45+1' (kk) Gabriel Jesus 52' Mahrez 73' Otamendi 78' Sané 85' | Rapor |
Queens Park Rangers (2) v Leeds United (2)
Queens Park Rangers (2) | 2-1 | Leeds United (2) |
---|---|---|
Oteh 23' (pen.) Bidwell 75' | Rapor | Halme 25' |
Newport County (4) v Leicester City (1)
Newport County (4) | 2-1 | Leicester City (1) |
---|---|---|
Matt 10' Amond 85' (pen.) | Rapor | Ghezzal 82' |
Newport Rodney Parade Seyirci: 6.705 Hakem: Chris Kavanagh |
Wolverhampton Wanderers (1) v Liverpool (1)
Wolverhampton Wanderers (1) | 2-1 | Liverpool (1) |
---|---|---|
Jiménez 38' Neves 55' | Rapor | Origi 51' |
Dördüncü tur
Dördüncü turdaki eşleşmelerin kuraları 7 Ocak'ta, Carl Ikeme ve Robbie Keane tarafından çekildi.[5] Maçlar 25-28 Şubat'ta, tekrar maçları ise 5 ve 6 Şubat'ta oynandı.[6]
Bristol City (2) v Bolton Wanderers (2)
Bristol City (2) | 2-1 | Bolton Wanderers (2) |
---|---|---|
O'Dowda 8' Eliasson 30' | Rapor | Beevers 6' |
Arsenal (1) v Manchester United (1)
Arsenal (1) | 1-3 | Manchester United (1) |
---|---|---|
Aubameyang 43' | Rapor | Sánchez 31' Lingard 33' Martial 82' |
Accrington Stanley (3) v Derby County (2)
Accrington Stanley (3) | 0-1 | Derby County (2) |
---|---|---|
Rapor | Waghorn 78' |
Manchester City (1) v Burnley (1)
Manchester City (1) | 5-0 | Burnley (1) |
---|---|---|
Gabriel Jesus 23' B. Silva 52' De Bruyne 61' Long 73' (kk) Agüero 85' (pen.) | Rapor |
Brighton & Hove Albion (1) v West Bromwich Albion (2)
Brighton & Hove Albion (1) | 0-0 | West Bromwich Albion (2) |
---|---|---|
Rapor |
West Bromwich Albion (2) v Brighton & Hove Albion (1)
West Bromwich Albion (2) | 1-3 (uz.) | Brighton & Hove Albion (1) |
---|---|---|
Bartley 77' | Rapor | Andone 82' Murray 104', 117' |
Swansea City (2) v Gillingham (3)
Swansea City (2) | 4-1 | Gillingham (3) |
---|---|---|
McBurnie 10', 32' Celina 73' McKay 84' | Rapor | Rees 51' |
Middlesbrough (2) v Newport County (4)
Middlesbrough (2) | 1-1 | Newport County (4) |
---|---|---|
Ayala 51' | Rapor | Dolan 90+3' |
Newport County (4) v Middlesbrough (2)
Newport County (4) | 2-0 | Middlesbrough (2) |
---|---|---|
Willmott 47' Amond 67' | Rapor |
Shrewsbury Town (3) v Wolverhampton Wanderers (1)
Shrewsbury Town (3) | 2-2 | Wolverhampton Wanderers (1) |
---|---|---|
Docherty 47' Waterfall 71' | Rapor | Jiménez 75' Doherty 90+3' |
Wolverhampton Wanderers (1) v Shrewsbury Town (3)
Wolverhampton Wanderers (1) | 3-2 | Shrewsbury Town (3) |
---|---|---|
Doherty 2', 45+6' Cavaleiro 62' | Rapor | Bolton 11' Laurent 39' |
Portsmouth (3) v Queens Park Rangers (2)
Portsmouth (3) | 1-1 | Queens Park Rangers (2) |
---|---|---|
Brown 63' | Rapor | Wells 74' |
Queens Park Rangers (2) v Portsmouth (3)
Queens Park Rangers (2) | 2-0 | Portsmouth (3) |
---|---|---|
Wells 70' Smith 77' | Rapor |
Doncaster Rovers (3) v Oldham Athletic (4)
Doncaster Rovers (3) | 2-1 | Oldham Athletic (4) |
---|---|---|
Whiteman 68', 90' (pen.) | Rapor | Clarke 84' |
AFC Wimbledon (3) v West Ham United (1)
AFC Wimbledon (3) | 4-2 | West Ham United (1) |
---|---|---|
Appiah 34' Wagstaff 41', 46' Sibbick 88' | Rapor | Pérez 57' Felipe Anderson 71' |
Crystal Palace (1) v Tottenham Hotspur (1)
Crystal Palace (1) | 2-0 | Tottenham Hotspur (1) |
---|---|---|
Wickham 9' Townsend 34' (pen.) | Rapor |
Chelsea (1) v Sheffield Wednesday (2)
Chelsea (1) | 3-0 | Sheffield Wednesday (2) |
---|---|---|
Willian 26' (pen.), 83' Hudson-Odoi 65' | Rapor |
Barnet (5) | 3-3 | Brentford (2) |
---|---|---|
Coulthirst 50', 53' Sparkes 75' | Rapor | Watkins 40' Maupay 60' (pen.) Canós 72' |
Beşinci tur
Beşinci tur eşleşmelerinin kuraları 28 Ocak'ta gerçekleştirildi ve maçlar 15-18 Şubat'ta oynandı.[7]
Queens Park Rangers (2) v Watford (1)
15 Şubat 2019 19.45 |
Queens Park Rangers (2) | 0-1 | Watford (1) |
---|---|---|
Rapor | Capoue 45+1' |
Brighton & Hove Albion (1) v Derby County (2)
16 Şubat 2019 12.30 |
Brighton & Hove Albion (1) | 2-1 | Derby County (2) |
---|---|---|
Knockaert 33' Locadia 45+2' | Rapor | Cole 81' |
AFC Wimbledon (3) v Millwall (2)
16 Şubat 2019 15.00 |
AFC Wimbledon (3) | 0-1 | Millwall (2) |
---|---|---|
Rapor | M. Wallace 5' |
Newport County (4) v Manchester City (1)
16 Şubat 2019 17.30 |
Newport County (4) | 1-4 | Manchester City (1) |
---|---|---|
Amond 88' | Rapor | Sané 51' Foden 75', 89' Mahrez 90+4' |
Newport Rodney Parade Seyirci: 9.680 Hakem: Andre Marriner |
Bristol City (2) v Wolverhampton Wanderers (1)
17 Şubat 2019 13.00 |
Bristol City (2) | 0-1 | Wolverhampton Wanderers (1) |
---|---|---|
Rapor | Cavaleiro 28' |
Doncaster Rovers (3) v Crystal Palace (1)
17 Şubat 2019 16.00 |
Doncaster Rovers (3) | 0-2 | Crystal Palace (1) |
---|---|---|
Rapor | Schlupp 8' Meyer 45+2' |
Swansea City (2) v Brentford (2)
17 Şubat 2019 16.00 |
Swansea City (2) | 4-1 | Brentford (2) |
---|---|---|
Daniels 49' (kk) James 53' Celina 66' Byers 90' | Rapor | Watkins 28' |
Chelsea (1) v Manchester United (1)
18 Şubat 2019 19.30 |
Chelsea (1) | 0-2 | Manchester United (1) |
---|---|---|
Rapor | Herrera 31' Pogba 45' |
Çeyrek final
Çeyrek final eşleşmelerinin kura çekimi 18 Şubat'da gerçekleştirildi ve maçlar 16-17 Mart'ta oynandı.
Watford (1) v Crystal Palace (1)
16 Mart 2019 12.15 GMT |
Watford (1) | 2-1 | Crystal Palace (1) |
---|---|---|
Capoue 27' Gray 79' | Rapor | Batshuayi 62' |
Swansea City (2) v Manchester City (1)
16 Mart 2019 17.20 GMT |
Swansea City (2) | 2-3 | Manchester City (1) |
---|---|---|
Grimes 20' (pen.) Celina 29' | Rapor | B. Silva 69' Nordfeldt 78' (kk) Agüero 88' |
Wolverhampton Wanderers (1) v Manchester United (1)
16 Mart 2019 19.55 GMT |
Wolverhampton Wanderers (1) | 2-1 | Manchester United (1) |
---|---|---|
Jiménez 70' Jota 76' | Rapor | Rashford 90+5' |
Millwall (2) v Brighton & Hove Albion (1)
17 Mart 2019 14.00 GMT |
Millwall (2) | 2-2 (uz.) | Brighton & Hove Albion (1) |
---|---|---|
Pearce 70' O'Brien 79' | Rapor | Locadia 88' Mart 90+5' |
Seri penaltılar | ||
Williams Tunnicliffe Leonard Romeo Morison Cooper | 4-5 | Murray Locadia Mart Pröpper Stephens Dunk |
Yarı final
Yarı final eşleşmelerinin kuraları 17 Mart'ta gerçekleştirildi ve maçlar 6-7 Nisan'da oynandı.
Manchester City (1) v Brighton & Hove Albion (1)
6 Nisan 2019 17.30 |
Manchester City (1) | 1-0 | Brighton & Hove Albion (1) |
---|---|---|
Gabriel Jesus 4' | Rapor |
Watford (1) v Wolverhampton Wanderers (1)
7 Nisan 2019 16.00 |
Watford (1) | 3-2 (uz.) | Wolverhampton Wanderers (1) |
---|---|---|
Deulofeu 79', 104' Deeney 90+4' (pen.) | Rapor | Doherty 36' Jiménez 62' |
Final
Final maçı 18 Mayıs'ta, Londra'daki Wembley Stadyumu'nda oynandı.
Kaynakça
- ^ Bullin, Matt (18 Mayıs 2019). "Man City win treble - how impressive is that achievement?" (İngilizce). BBC Sport. 18 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.
- ^ a b "Emirates FA cup round dates 2018-19" (İngilizce). Futbol Federasyonu. 1 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.
- ^ "Emirates FA Cup First Round Draw Made by Dennis Wise and Dion Dublin" (İngilizce). Futbol Federasyonu. 22 Ekim 2018. 25 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.
- ^ "FA Cup third-round draw: Blackpool v Arsenal, Woking v Watford" (İngilizce). BBC Sport. 18 Aralık 2018. 3 Aralık 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.
- ^ "Emirates FA Cup fourth round draw details" (İngilizce). Futbol Federasyonu. 7 Ocak 2019. 23 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.
- ^ "FA Cup fourth-round draw: Arsenal host Liverpool" (İngilizce). BBC Sport. 7 Ocak 2019. 7 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.
- ^ "The draw for the Emirates FA Cup Fifth Round was made live on the BBC's One Show" (İngilizce). Futbol Federasyonu. 28 Ocak 2019. 3 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2020.