NM i friidrett 2000
NM i friidrett 2000 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Steinkjer | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Steinkjer | ||
Dato | 11.–13. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
1999 – 2001 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2000 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2000 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert i Steinkjer 11. – 13. august. Arrangører var Steinkjer FIK. Kongepokalene ble vunnet av John Ertzgaard og Trine Hattestad.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i hopp uten tilløp 2000 – Stange 5. - 6. februar
- Halvmaraton – Bislett 5. september (Oslo Maraton)
- Maraton – Drammen 1. oktober (Drammen Maraton)
- Stafetter – Søgne 27. – 28. mai
- NM i mangekamp 2000 – Vanse 5. – 6. august
- Terrengløp, kort løype og stafett – Haugesund 8. april
- Terrengløp, lang løype – Lyngdal 16. september
Bente Landøy imponerte med å ta gull i halvmaraton, 2 km terrengløp og 6 km terrengløp, og sølv på 1500 meter, 5000 meter og 10000 meter. På herresiden kjempet Øyvind Fretheim og Knut Erik Rame mot hverandre i flere øvelser, og begge sto til slutt igjen med 1 gull, 2 sølv og 1 bronse.
Kvinner
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 11.77 |
02 | Marit Nyberg | IL i BUL | 11.92 |
03 | Synnøve Jayne Andersen | IF Sturla | 12.13 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 23.95 |
02 | Synnøve Jayne Andersen | IF Sturla | 24.61 |
03 | Anne Cathrine Bakken | IL i BUL | 25.03 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 54.64 |
02 | Asborg Aanstad | Lillehammer IF | 57.80 |
03 | Hege Riise | Lillehammer IF | 58.10 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:07.43 |
02 | Veslemøy Hausken | Haugesund IL | 2:09.57 |
03 | Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 2:09.83 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 4:20.63 |
02 | Bente Landøy | Fri IL | 4:21.77 |
03 | Veslemøy Hausken | Haugesund IL | 4:22.80 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 16:02.26 |
02 | Bente Landøy | Fri IL | 16:13.93 |
03 | Jorunn Rekkedal | Ås IL | 16:52.26 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 32:24.06 |
02 | Bente Landøy | Fri IL | 33:32.46 |
03 | Eva Conradi | SK Vidar | 34:56.31 |
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Landøy | Fri IL | 1:15:01 |
02 | Jorunn Rekkedal | Ås IL | 1:16:19 |
03 | Ingrid Kristiansen | IL i BUL | 1:18:26 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jorunn Rekkedal | Ås IL | 2:43:58 |
02 | Kristin Lie | SK Vidar | 2:54.27 |
03 | Sigrun R. Sangvik | SK Vidar | 3:23.49 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Landøy | Fri IL | 07:06 |
02 | Veslemøy Hausken | Haugesund IL | 07:18 |
03 | Elin Randli | Oppdal FIK | 07:22 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Landøy | Fri IL | 21:45 |
02 | Lene Hove | BFG Fana | 22:35 |
Kun to utøvere deltok i øvelsen.
Terrengstafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Hauge Veslemøy Hausken Silje Andersen Susanne Wigene | Haugesund IL | 1:03:09 |
02 | SK Vidar | 1:04:20 | |
03 | Oslostudentenes IK | 1:07:58 |
100 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 14.26 |
02 | Camilla Gullhav Hatlen | Mosjøen FIK | 14.27 |
03 | Camilla Dragseth Berg | IF Hellas | 14.35 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mari Bjone | IL i BUL | 59.94 |
02 | Margit Katrine Strand | IK Tjalve | 61.35 |
03 | Hege Olsen | IF Sturla | 62.47 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susanne Wigene | Haugesund IL | 10:01.54 |
02 | Veslemøy Hausken | Haugesund IL | 10:35.27 |
Kun to utøvere deltok i øvelsen
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Camilla Johansen Lene Espegren Jenny Vågane Cecilie Ringvoll | SK Vidar | 48.20 |
02 | Monica Grimsrud Marit Nyberg Inger Elisabeth Tørre Monica Viksaas Hval | IL i BUL | 49.17 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elin Mellemstrand Lene Espegren Mette Brandstadmoen Helle Hoem | SK Vidar | 4:02.07 |
02 | Kristin Thørring Kari Anne Wiig Marte Evje Tonje Beck | Kristiansands IF | 4:09.18 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
4 x 800 meter stafett
Ingen lag deltok i øvelsen.
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Inger Elisabeth Tørre Marit Nyberg Anne Cathrine Bakken Mari Bjone | IL i BUL | 2:14.55 |
02 | Ingeborg Ødven June Andenes Cecilie Rise Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:15.56 |
03 | Lizzy Namulene Nina Johannessen Randi Nymoen Margit Strand | IK Tjalve | 2:15.88 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Hanne Haugland | Minerva | 1.90 |
02 | Lene Joakimsen | Norna-Salhus | 1.78 |
03 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.75 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lene Espegren | SK Vidar | 6.09 |
02 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 5.91 |
03 | Lene Berger | IL Tyrving | 5.82 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Monica Grimsrud | IL i BUL | 3.50 |
02 | Elin Dølør | SK Vidar | 3.30 |
03 | Sofia Holand | IL i BUL | 3.25 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lene Espegren | SK Vidar | 13.56 |
02 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 12.66 |
03 | Line Fiskerstrand | Norna-Salhus | 12.54 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Trine Hattestad | Minerva | 63.52 |
02 | Helga Reigstad | Osterøy IL | 48.76 |
03 | Bodil Hjelmeset | Gloppen FIL | 46.14 |
Trine Hattestad mottok Kongepokalen for seieren i spyd.
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mette Bergmann | SK Vidar | 59.08 |
02 | Grete Etholm | SK Snøgg | 53.84 |
03 | Elin Isane | Gloppen FIL | 49.34 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Katarina Sederholm | Stjørdal FIK | 16.30 |
02 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 14.10 |
03 | Elin Isane | Gloppen FIL | 13.78 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Unn Merete Lie | SK Vidar | 55.23 |
02 | Eva Danielsen | Torodd IF | 55.13 |
03 | Mette Bergmann | SK Vidar | 54.10 |
Sjukamp
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 5396 |
02 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 5100 |
03 | Kristine Marvik | IL Sand | 4547 |
Menn
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 10.43 |
02 | Geir Moen | Moss IL | 10.45 |
03 | Erik Kringeland | Haugesund IL | 10.65 |
John Ertzgaard mottok kongepokalen for denne seieren.
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 20.71 |
02 | Quincy Douglas | IL Gular | 21.01 |
03 | Erik Kringeland | Haugesund IL | 21.02 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Quincy Douglas | IL Gular | 46.63 |
02 | Frank Fiske | Frol IL | 47.36 |
03 | Roald Bergheim | Norna-Salhus | 47.62 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vebjørn Rodal | Oppdal FIK | 1:46.52 |
02 | Kjetil Hodnekvam | FIL AKS-77 | 1:47.98 |
03 | Atle Douglas | Norna-Salhus | 1:49.00 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kjetil Hodnekvam | FIL AKS-77 | 3:46.27 |
02 | Marius Bakken | IL Runar | 3:48.03 |
03 | Geir Berg | IL i BUL | 3:49.00 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Khalid Skah | IL i BUL | 13:36.35 |
02 | Øyvind Fretheim | BFG Fana | 13:54.08 |
03 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 14:14.24 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 29:25.07 |
02 | Svein Inge Buhaug | Gjesdal IL | 29:27.73 |
03 | Tesfaye Bekele | IK Tjalve | 30:07.97 |
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 1:04:22 |
02 | Petter Antonsen | SK Vidar | 1:07:00 |
03 | Terje Næss | SK Vidar | 1:07:10 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Terje Næss | SK Vidar | 2:21:59 |
02 | Knut Aalien | Ringerike FIK | 2:22:08 |
03 | Helge Hafsås | Olden IL | 2:31:02 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Øyvind Fretheim | BFG Fana | 09:30 |
02 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 09:32 |
03 | Salah Eddine Sekkah | IL i BUL | 09:43 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 30:57 |
02 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 31:06 |
03 | Øyvind Fretheim | BFG Fana | 31:24 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristen Aaby Svein Inge Buhaug Trond Idland Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 52:46 |
02 | Ås IL | 53:33 | |
03 | Haugesund IL | 54.47 |
110 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tom Erik Olsen | SK Vidar | 14.23 |
02 | Vegar Sellæg | Namsen FIF | 14.67 |
03 | Ådne Nerhus | IL Gular | 14.94 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Atle McAdam | IK Tjalve | 51.96 |
02 | Per Øivin Sola | SK Vidar | 52.51 |
03 | Ragnar Bergheim | Norna-Salhus | 52.93 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jim Svenøy | Fræna FIK | 8:36.42 |
02 | Khalid Skah | IL i BUL | 8:52.94 |
03 | Øyvind Fretheim | BFG Fana | 8:53.08 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Erik Madsen Kristian Fagerland Marius Musial Aham Okeke | IK Tjalve | 41.94 |
02 | Magnus Kleppe Andreas Kristiansen Bård Venholen Quincy Douglas | IL Gular | 42.14 |
03 | Hallvard Rise Frank Fiske Lars Erik Ulseth Trond Støre | Frol IL | 42.90 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Pettersen Bård Venholen Magnus Kleppe Quincy Douglas | IL Gular | 3:16.06 |
02 | Anders Gjeldnes Trond Støre Lars Erik Ulseth Frank Fiske | Frol IL | 3:16.35 |
03 | Andreas Nyhus Remi Kopperud Lars Sundstrøm Per Øivin Sola | SK Vidar | 3:17.87 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bernt Eltervaag Svein Inge Buhaug Knut Erik Rame Trond Idland | Gjesdal IL | 16:39.72 |
02 | Stian Stensland Martin Kjäll-Ohlson Johannes Alne Øystein Kroken | Ås IL | 16:42.25 |
03 | Espen Krog Gudmund Nygård Egil Skarpsno Jan Egil Andresen | FIK Ren-Eng | 17:06.51 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andre Sævik Bård Venholen Bjørnar Pettersen Quincy Douglas | IL Gular | 1:52.74 |
02 | Hallvard Rise Anders Gjeldnes Lars Erik Ulseth Frank Fiske | Frol IL | 1:53.27 |
03 | Thomas Bekken Fernando Ramírez Ragnar Bergheim Roald Bergheim | Norna-Salhus | 1:53.32 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Arjan Bos | IK Tjalve | 2.11 |
02 | Jon Sigurd Utgårdsløkken | Norna-Salhus | 2.08 |
03 | Jan Olav Husbyn | Stjørdal FIK | 2.05 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Jacob Woie | IL Sørfjell | 7.50 |
02 | Finn Tysland Johnsen | IL Sørfjell | 7.36 |
03 | Arjan Bos | IK Tjalve | 7.35 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Tom Erik Olsen | SK Vidar | 5.50 |
02 | Ketil Rønneberg | SK Vidar | 5.30 |
03 | Maciek Musial | IL i BUL | 5.00 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Sigurd Njerve | Norna-Salhus | 16.14 |
02 | Ketill Hanstveit | Norna-Salhus | 16.07 |
03 | Trond Erik Nilsen | Ask IL | 15.66 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ronny Nilsen | Norna-Salhus | 75.39 |
02 | Andreas Thorkildsen | Kristiansand IF | 72.72 |
03 | Nils Thomas Fearnley | IK Tjalve | 69.17 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Einar Kristian Tveitå | IL i BUL | 59.63 |
02 | Svein Inge Valvik | IK Tjalve | 57.70 |
03 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 57.40 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 19.03 |
02 | Jan Sagedal | IK Tjalve | 18.39 |
03 | Roar Hoff | Stjørdal FIK | 17.41 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Anders Halvorsen | SK Vidar | 61.52 |
02 | Kåre Sagedal | IK Tjalve | 60.00 |
03 | Knut Vikne | Tønsberg FIK | 59.90 |
Tikamp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lukas Udelhoven | Søgne IL | 6683 |
02 | Ove Lindekleiv | IL Trio | 6527 |
03 | Jan Magne Sørensen | Halden IL | 4742 |
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
SK Vidar | 7 | 3 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10 | 6 | 5 |
IL i BUL | 4 | 2 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 3 | 6 |
IK Tjalve | 3 | 4 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 5 |
Haugesund IL | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | 3 | 4 |
Norna-Salhus | 2 | 3 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 5 |
Gjesdal IL | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 3 | 1 |
Fri IL | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 |
IL Gular | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 |
IL Runar | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 |
Gloppen FIL | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
Ås IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 |
Åmdal IL | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
BFG Fana | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Fredrikstad IF | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
Moss IL | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
Frol IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 |
Minerva | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Raufoss IL | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Stjørdal FIK | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
FIL AKS-77 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IL Sørfjell | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IF Sturla | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Kristiansand IF | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Fræna FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Søgne IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Lillehammer IF | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Osterøy IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
SK Snøgg | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Torodd IF | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Mosjøen FIK | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ringerike FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IL Trio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Namsen FIF | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IF Hellas | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Tyrving | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Ask IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Steinkjer FIK | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Iveland IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Oslostudentenes IK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
FIK Ren-Eng | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Sand | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Halden IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Tønsberg FIK | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Olden IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- Tore Johansen (red.) Sportsboken 2000, s. 294-96. Schibsted. ISBN 82-90773-11-0.